--

--

V souboji nováčků úspěšnější Přepeře

10

V souboji nováčků rozhodli domácí o svém vítězství prakticky už v první půli, kdy potrestali dvě hrubky v náchodské defenzivě. Hosty naopak nevrátil do hry diskutabilní výrok sudího, který domácím odpustil pokutový kop. Po změně stran Přepeře ovládly hru a po třetí brance v síti Náchoda už hosty k ničemu nepustily.

Náchod, který si před týdnem připsal první (šťastné) tři body, přitom nezačal špatně. V úvodu ho podržel při standardní situaci gólman Bartaloš, a hned vzápětí neproměnil sólo přes celé hřiště hostující Malý. Do vedoucí branky zápasu spálili hosté ještě dvě příležitosti. Opět Malý špatně trefil střílený centr Hlavy, a Brichovu bombu z pětadvaceti metrů domácí gólman lapil.

Že v jednoduchosti je krása ukázaly Přepeře ve 13. minutě. Po centru za náchodskou obranu přišla přihrávka na malé vápno, odkud uklízel míč do prázdné branky Synek – 1:0. O pět minut později Náchodští se štěstím přečkali před svou brankou závar, ten však skončil rohem, po němž zvyšoval na 2:0 Schubert.

Diskutabilní moment přišel ve 28. minutě, kdy centr Bricha zastavil ve vápně domácí hráč rukou, sudí však nařídil pouze rohový kop, po němž Kábrt hlavičkoval těsně vedle. Tentýž hráč o deset minut později po dalším rohovém kopu pálil z první nad domácí branku.

V úvodu druhé půle Náchod se štěstím přečkal šanci domácích, aby v 52. minutě sám selhal v další tutovce. A tak přišel znovu trest. Běžela 58. minuta, kdy po ztrátě na útočné polovině předvedli domácí rychlý protiútok, který gólově zakončil na zadní tyč nabíhající Schubert – 3:0.

Po tomto gólu hosté upravili systém hry, vzadu šli do rizika, což domácí mohli potrestat. Nejprve jim v tom zabránil na brankové čáře zasahující stoper Kábrt a o chvíli později skvělým zákrokem brankář Bartaloš. Ten se pak vyznamenal v samém závěru ještě jednou, čímž Náchod uchránil od daleko vyšší porážky.