18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

Libhošť nestačila na Dolní Datyně

2

report....

Po dvou odložených soutěžních utkáních se konečně dočkali po zimní přestávce jak naši hráči, tak i diváci. Na dobře připravený trávník vyběhlo staronové mužstvo s malou „kosmetickou“ úpravou v podobě dvou nových hráčů. Jan Smolarčík a Patrik Pham nahradili Tomáše Fendricha a Martina Bartoše. Tolik očekávané utkání začalo lépe se vyvíjet pro hosty. Po několika našich bezvýznamných akcích s míčem před soupeřovou branku a zbytečných ztrátách z našich kopaček, přišla jedna kolmá soupeřová přihrávka na nabíhajícího útočníka, na kterého nestačil obránce a míč mu nevyrazil ani pozdě vyběhnuvší Petr Martinovský. Chyba a 0 :1. Od tohoto okamžiku to byli pouze hosté, kteří se starali o rozruch před brankou. Nutno připomenout jednu vyloženout možnost – „tutovku“ našeho hráče před brankou soupeře. Gólový náskok si hosté vybudovali v rozmezí tři minut. Nejdříve našel míč vrchem, volného nikým nehlídaného hráče na „pětce“, pro kterého nebyl problém hlavou poslat balón do naši sítě. O tři minuty později překvapil spíše centrovaný jak střílený míč naše hráče včetně brankáře a skončil v horní růžku u zadní tyče. Tím bylo hodně napovězeno o osudu utkání. V druhém poločase se naše hra trochu víc zlepšila, bylo vidět trochu víc pružnosti v akcích před brankou, což nám vyneslo alespoň čestný úspěch z kopačky střídajícího Tomáše Bátrly. Škoda jen, že se nezdařilo vstřelit kontaktní gól a utkání soupeři trochu znepříjemnit. Jinak to bylo z naši strany krajně ospalé a nepovedené utkání bez špetky umu. Velkou škodou je fakt, že slabý výkon museli sledovat domácí diváci.