13.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

V souboji celků ze středu tabulky přehrál Postřekov oslabený Bor

34. J. Závodný , 66. M. Hranai , 73. D. Karlík - 60. D. Steinberger (vl.)
0

V posledním podzimním kole se utkali také dva sousedé ze středu tabulky, které od sebe před utkáním dělil jediný bod. Postřekov nakonec využil domácí prostředí a přehrál Bor, který navíc nepřijel v kompletním složení, 3:1. Domácí celek byl většinu zápasu aktivnější, ale v 60. minutě borským svitla naděje na body, když se jim podařilo vlastním gólem soupeře vyrovnat. Postřekovští fotbalisté však následně duel rozhodli dvěma zásahy v rozmezí sedmi minut.

Postřekov vytěžil z územní převahy gól Závodného

Souboj týmů ze středu tabulky začal oboustranně opatrně. Postupně se přeci jen osmělili domácí, kteří si vytvořili územní převahu a hrozili především akcemi po pravé straně, z níž létaly před bránu Boru i centry. Do vyložených šancí se však hráči Postřekova příliš nedostávali. Ve 34. minutě se ale přeci jen radovali, o což se vedoucím gólem zasloužil Jiří Závodný. Za stavu 1:0 se také oba celky rozešly do šaten.

Bor vyrovnal, domácí však nakonec strhli výhru na svou stranu

Také ve druhém poločase byl domácí tým aktivnější. Hráči Postřekova se prezentovali solidní kombinační hrou, často centrovali ze stran, ale defenziva Boru si s těmito pokusy většinou věděla rady. Přesně po hodině hry se tak paradoxně prosadili hosté. Po centru ze standardní situace si srazil míč do vlastní brány David Steinberger a bylo vyrovnáno. Domácí však odpověděli velkým náporem a hned o šest minut později jim vrátil vedení Martin Hranai. Ten ustál souboj se soupeřem, který si počínal zřejmě na hranici faulu a dokázal míč poslat kolem gólmana do sítě. Následně hosté přestáli několik nebezpečných závarů, ovšem v 73. minutě již Daniel Karlík balón na místo určení protlačil. Za stavu 3:1 se zápas v klidu dohrával. Hosté, kteří neměli k dispozici hráče na střídání, už nenalezli síly na to, aby závěr ještě zdramatizovali.

Postřekov stráví díky této výhře zimní přestávku na šestém místě. To Bor klesl až na desátou pozici

TJ Sokol Postřekov
Aleš Wirt (trenér): „Soupeř přijel v hodně slepené sestavě, bylo jich akorát jedenáct. Začátek byl ospalý, zřejmě jsme se podřídili jejich hře. Tak deset minut jsme se nedostali do žádné kombinace. Postupem času jsme se dostávali do zápasu, hrozili jsme zejména z pravé strany. Nakonec se nám podařilo do přestávky skórovat. V šatně jsme si řekli, že soupeř neměl žádnou vyloženou šanci, že bychom je měli přehrát. Šli jsme zpět na hřiště s tím, že musíme vyhrát, protože soupeři v tabulce nad námi nám utíkají a pod námi nás zase dotahují. Bohužel po jejich standardní situaci si srazil míč do vlastní brány David Steinberger. Pořád jsme ale věděli, že soupeř jinak žádnou šanci neměl, a že máme na to vyhrát. Bohužel se nám dlouho nedařily finální přihrávky za obranu, či centry, ke kterým jsme se sice dostávali, ale nebezpečná zakončení jsme z nich neměli. Když se nám podařilo zvýšit na 3:1, tak už bylo po zápase. Už se jen dohrávalo a my mohli prostřídat hráče. Zaplať pánbůh, že jsme vyhráli… Na podzim se nám v některých zápasech dařilo, v jiných nedařilo. Bylo to takové nahoru dolů. Chyběla nám tam nějaká série bodových zisků. Nechci říci, že jsem úplně zklamaný, ale jsem přesvědčen, že s tímhle týmem se d hrát o dvě-tři příčky výše.“

L. Frei [-] - D. Steinberger [-] , M. Hranai [-] (80. M. Cibulka [-] ) , V. Cibotaru [-] , D. Karlík [-] , J. Závodný [-] , D. Vavřík [-] (87. O. Zíma [-] ) , L. Klukan [-] , M. Votava [-] , L. Ledvina [-] , K. Kuželka [-]