13.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Pustá Polom neudržela vedení

0

Pustopolomští fotbalisté se v krajském přeboru chvilku rozkoukávali, ale s postupujícími koly už se zahřáli do správné provozní teploty. V předchozích třech zápasech pokaždé zvítězili, přičemž ani jednou neinkasovali. Teď však hosté čelili velmi silným Heřmanicím.

V prvním poločase se zdálo, že Pustá Polom prodlouží svou úspěšnou sérii. Hosté se nejprve zastřelovali, když se opřel do míče Frank a balon proletěl kousek vedle domácí kasy. Rovnovážný stav ovšem zrušil až zkušený Filip Štýbar. Na světelné tabuli se objevila 24. minuta, když vystihl Kuděla špatnou rozehrávku soupeře, Frank následně utekl po křídle a Filip Štýbar předvedl pěkné zakončení koníčkem – 0:1. Heřmanice působily hodně zaraženým dojmem, takže se kromě jedné rány do tyče v úvodním dějství k ničemu kloudnému nedostaly. Naopak si mohly nahlas odfouknout, když Černohorský po centru Pompa nepropasíroval míč přes gólmana Andrejka. Po přestávce se však bodové naděje hostů začaly bortit jako domeček z karet. Po bleskovém útoku vyrovnával ve 46. minutě Tomšů na 1:1. Za okamžik navíc hloupě chyboval Frank a Martynek chytře přeloboval brankáře Minaříka – 2:1. Černou dvanáctiminutovku Pusté Polomi poté uzavřel Půda, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Hosté se sice nevzdávali, jenže příležitosti Franka, Schwalbeho anebo Šmída drama neznamenaly. V samém závěru ještě Heřmanice zahodily penaltu nařízenou za faul Poštulky. „V prvním poločase jsme převedli velmi kvalitní výkon. Soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v zodpovědném výkonu, ale místo toho jsme domácí vlastními chybami posadili na koně,“ zlobil se pustopolomský taktik Petr Souček.