--

Opavská rezerva zahazovala šance

19

DIVIZE-Opavské béčko se ve středeční dohrávce v Kozlovicích zrovna nevyznamenalo, takže proti Bohumínu se chtělo ukázat v mnohem lepším světle. Družina trenéra Černína tentokrát nenasadila borce z druholigového áčka, přesto se až do závěrečného hvizdu rvala o tři body.

Fanoušci poprvé zpozorněli v 9. minutě, kdy si Kotlík naběhl na hezký centr Večerka, jenže ani tentokrát se nezbavil střelecké impotence. Hosté odpověděli nebezpečným výpadem exopavského Halašky, který uviděl ve vápně Baculáka, ale domácí defenziva stihla doutnající požár uhasit. Slezané pak šlápli na plyn, pokusům Sochy, Swiecha anebo Grussmanna však scházela potřebná přesnost. Bohumín měl naopak mnohem lépe seřízenou mušku. Ve 26. minutě vypálil zpoza šestnáctky Jatagandzidis a balon se zastavil až v síti – 0:1. Další vynikající příležitost hostů zazdil Košťál, takže se přihlásili o slovo opavští mladíci. Aktivitou hýřila zejména dvojice Kotlík – Socha, ale hostující svatyně jim byla malá. To samé platilo o Adamu Helebrandovi, který nedokázal potrestat hrubku bohumínského gólmana Barániho. Začátek druhé půle příliš nevyšel domácímu kapitánovi Swiechovi, protože opakovaně namazal soupeři, jenže jedovku Nowinskiho zpacifikoval dorostenecký brankář Hub a Halaška naštěstí zakroutil míč do tyče. Na opačné straně odvážně napřáhl Adam Helebrand a donutil Barániho k učebnicové robinzonádě. V 71. minutě hledal Berger uvnitř šestnáctky Grussmanna, kterého stáhl Baculák k zemi a pískala se penalta. Smolař Swiech si ovšem vylámal zuby na výborném Baránim. Ze zaslouženého vyrovnání se tedy Slezané těšili až v 81. minutě. Vrána přetáhl centr na Hurtu, ten vracel míč do ohně a Socha zařídil dělbu bodů – 1:1. „Bylo to zajímavé utkání, v němž nám nechybělo nasazení a odhodlání zápas zvládnout. Hlavně v prvním poločase z naší aktivity pramenily šance. Bohužel jsme opět doplatili na špatnou finální fázi. Přestože jsme ztratili dva body, tak se nemáme za co stydět,“ sdělil trenér opavského béčka Lukáš Černín.