--

--

--

0
Hanuš mohl poslat domácí tým do vedení již v 11. minutě, když se objevil nikým nepovšimnut sám před brankářem. Nedokázal však zkrotit centrovaný balón natolik, aby otevřel skóre zápasu. To si ovšem ve dvacáté osmé minutě nenechal utéct brozanský snajpr Chukwuma, když se ocitl před brankářem Plachým po prostrčení míče mezi obránce, bez zaváhání potvrdil svoji pozici v čele pořadí autorů branek celé ČFL.   Přesného zásahu se domácí nedočkali ani o pět minut později, na přízemní centr zleva si zhruba na penaltu naběhl Dominik Zdržálek, střela z voleje však skončila vysoko nad. Nevyužité příležitosti znamenaly poločasové vedení hostujícího týmu.

Ve druhém dějství se domácím povedlo již po šesti minutách to, co ne za celou první půli. Marek Hanuš dostal přihrávku na prostředek a na jeho střelu z hranice šestnáctky brankář Lipš nestačil ani zareagovat. Ještě nevyprchalo ani nadšení z vyrovnávací branky a Litoměřičtí mohli vývoj zápasu otočit, David Surmaj vyslal za obránce Lukáše Šlehofera, tísněný protihráčem se pokusil přelobovat brankáře, to se mu však povedlo i s brankovou konstrukcí.    V této fázi utkání visel domácí druhý gól ve vzduchu, ovšem dopravit míč se borcům nedařilo. Následovala řada pěti střídání během asi dvanácti minut a hra se poněkud rozkouskovala. V samotném závěru se do šancí dostali i hosté, ale když i Chukwuma svoji hlavičku nenasměroval mimo Plachého dosah, na nerozhodném výsledku v normální hrací době se nic nezměnilo.     V následujícím penaltovém rozstřelu stačilo jeden pokus neproměnit a při stoprocentní úspěšnosti červenobílých exekutorů tak bonusový bod navíc putuje do Brozan.

FK Litoměřicko
Jakub Šimkovský (kapitán, pro fklitomericko.cz): „Utkání se mi hodnotí špatně. Bohužel u nás se stále opakuje neproměňování šancí. Kdyby poločas skončil 3:1, nikdo by neřekl ani slovo a nám by se hrálo mnohem lépe. Bohužel my šance nedáme a soupeř z jedné střely na bránu prostě dokáže skórovat. I přes převahu nad soupeřem se nám nepodařilo vstřelit druhy gól. Penalty už jsou loterie a je to o štěstí, a to v naší situaci jen těžko hledáme. Je hezké, že naše hra se zlepšuje, ale to samo o sobě nám body, které už nutně potřebujeme, nepřinese. Je to každý zápas, my šance nedáme a soupeři pak dovolíme dát lehké góly a prohrajeme. Je to trošku zmar, ale do konce podzimu ještě pár zápasů chybí a my se nevzdáváme, chceme ukázat, že máme na to vyhrávat.“

SK Sokol Brozany
Tomáš Bubeníček (pro fklitomericko.cz): „Především jsme rádi, že jsme zvládli zápas vítězně, i když jen na penalty. Šli jsme za tím, získat další plusové body a posunout se v tabulce o něco výš. Chtěli jsme hrát s klidem a jednoduše v zadu a využívat síly v našem útoku. Bohužel jsme do zápasu vstoupili s příliš velkým respektem a přemotivovaností. Tím jsme byli v prvním poločase trochu svázaní a často se nám nedařilo plnit to, co jsme původně chtěli. První poločas, stejně jako po zbytek zápasu, nás podržel v bráně Přemysl Lipš, který skvěle vychytal šance litoměřických. Následně se nám povedlo využít nepozornosti v obraně a díky dovednostem Chukwumi jsme v poločase vedli o gól. V druhém poločase přišla rychlá rána v podobě vyrovnávacího gólu. Poté byla hra, jak se říká“ „nahoru dolu“, chvíli my a chvíli soupeř. Další branka mohla padnout na obou stranách, nakonec zůstal stav 1:1 až do konce. Penalty už byla jen loterie, ve které se štěstěna přiklonila na naši stranu.“

J. Plachý [-] - P. Václavek [-] , R. Dvořák [-] , D. Zdržálek [-] (79. L. Brůžek [-] ) , D. Šustr [-] , D. Surmaj [-] (69. J. Blažek [-] ) , J. Trýzna [-] , M. Hanuš [-] , J. Šimkovský [-] , J. Grunert [-] (65. M. Štancl [-] ) , L. Šlehofer [-]

P. Lipš [-] - T. Bubeníček [-] , R. Cibulka [-] , J. Franc [-] , R. Dunderović [-] - M. Studecký [-] , I. Šollar [-] (68. P. Hovorka [-] ) , R. Slanička [-] , M. Marič [-] (46. P. Tichý [-] ) - J. Benda [-] (75. J. Stehlík [-] ) , C. Chukwuma [-] -

ŽK: 83. M. Hanuš - 83. M. Studecký , 86. R. Cibulka , 89. J. Franc .
Počet diváků: 400. Rozhodčí: Štrincl Pavel - ŠLAPÁK František, KOŠAN Martin.