17.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

--

--

Zbůch hrál skoro celý druhý poločas o deseti. Přesto urval dosti potřebné tři body

0

Domácí Všeruby hrály proti oslabenému soupeři více než půlhodinovou přesilovku. Z velmi emotivního utkání přesto odešly bodově s prázdnou. Navíc se čtyřgólovou velikonoční nadílkou.

V prvním poločase viděli diváci velké množství nepřesností z obou stran

Všeruby, kterým před tímto kolem patřilo druhé místo, na svého soupeře v prvních deseti minutách doslova vlétly. Hosté se drželi zatažení na své obrané polovině a hrozící nebezpečí ze strany domácích zažehnávali jen za cenu odkopů. Z této herní pasáže stojí za zmínku jen akce všerubských, kdy velmi nadějný centr z levé strany poslal na půlkruhu stojící domácí útočník pár metrů od levé tyče branky hostů. Mnoho nepřesností v přihrávkách obou soupeřů bylo k vidění v celém zbytku prvního poločasu. Domácí byli přesto aktivnějším a lepším týmem. Baníkovci se dostávali ojediněle na útočnou polovinu a jejich akce zanikaly hned v zárodku. Všerubští stále zkoušeli projít přes středovou řadu Baníku, ale většinou končily tyto akce nepřesnou přihrávkou nebo faulem hostů. Po jednom z nich na levé části hřiště domácí zahrávali standardku, ovšem míč prošel velkým brankovištěm bez povšimnutí. Po patnácti minutách se diváci dočkali i první střely mezi tyče. Marek Oulík si přichystal střelu ze střední vzdálenosti, kterou ale skoro dvoumetrový čahoun Štefan Chrien střežící branku Zbůchu v pohodě stáhnul na svou hruď. Hosté poté zaútočili a u rohového praporku domácí obranné poloviny vybojovali po faulu přímý kop. Ani tato standardka nezavoněla gólem, domácí obrana odkopla balón na půlící čáru, kde poté faulující Baníkovec Jaroslav Daňhel uviděl v ruce rozhodčího žlutou kartu. Všeruby stále bily do plných. Když už se dostaly do koncovky, tak akce končily v zázemí. S přibývajícím čase se osmělili i hosté. Jan Šiman vybojovaný míč posílal Tomáši Bártkovi, který ve skluzu zakončil jen do připraveného domácího brankáře. Na opačné straně nedlouho poté po akci Bojan Demali, Jakub Herák střílel pod břevno Jan Hyrát, ale tuhle první nebezpečnou střelu Štefan Chrien vyrazil těsně nad břevno své brány. Následný roh si také pohlídal a spolehlivě vyboxoval. Ve 37. minutě Baníkovci sebrali u půlící čáry míč a ze záložní řady přišla přihrávka na rozběhnutého Jana Šimana, který uličkou mezi dvěma obránci utekl a střelou do protipohybu brankáře otevřel skóre zápasu. Před poločasovou přestávkou dostali hosté ještě výhodu trestného kopu, kterou zakončil opět Jan Šiman, tentokrát mimo tři tyče.

To podstatné mělo teprve přijít

Zbůch do druhé hrací části vstoupil jak vyměněný. V 47. minutě rozjela záložní řada akci po levé straně a naservírovanou přihrávku dostal Jan Hrdlička, který tísněný obránce vystřelil po ruce brankáře a míč skončil až v síti. Ráz hry pak určovalo velké množství faulů a časté kouskování hry. Bojan Demali v 51. minutě přihrával Janu Hyrátovi a z jejich akce vytěžili domácí jen roh. Před uvedením míče do hry se svalil k zemi hostující brankář Štefan Chrien a opět se nehrálo. Nervozita na hřišti a v ochozech začala stoupat. Z rohu nevytvořili všerubští nic. Štefan Chrien po této akci hostů odkopl balón za půlící čáru a na levé straně hřiště si kulatý nesmysl našel Jan Šiman, který hru zatáhl až k praporku a centrem na malé vápno vybídl Zdeňka Kopčeka ke skórování. Běžela 53. minuta a nikdo nečekal takovýto průběh druhého poločasu. Domácí to nevzdávali a pár desitek vteřin po třetím gólu soupeře rozjeli akci, kde po přihrávce záložníka sprintoval do velkého čtverce obráncem tísněný Jan Hyrát. David Lorenc stáhl Jan Hyráta k zemi a dostal červenou kartu. 35 minut trvající přesilovku dokázali všerubští zůročit v 60. minutě, kdy po centru z pravé strany Bojan Demali přehodil obranu i brankáře Chriena a pro Marka Oulíka bylo zakončení do prázdné branky velice jednoduché. Všeruby vsadily vše na útočnou kartu a nepouštěly soupeře mimo odkopů ani za půlící čáru. Po ose Majer, Hyrát se druhý jmenovaný dostával do pokutového území. Jeho zblokovaná střela skončila v autu. Pak se opět přiostřilo. Ve středovém kruhu při hlavičkovém souboji srazil Marek Oulík Jaroslava Daňhela a podruhé v zápase se zažlutilo. Pár sekund na to mohl být Marek Oulík rád, že neviděl červenou, nevybíravým způsobem poslal k zemi opět Jaroslava Daňhela. Sudí byl k celé situaci zády, takže se pokračovalo dál a při následném přerušení trenér raději domácí číslo 5 stáhl ze hry. V této části hry se vytratila ze hřiště tvořivost a lehkost, naopak faulů přibývalo. Oslabení hráči Zbůchu se dostali k jedné z mála šancí druhé poloviny, kdy v úniku tří proti jedinému obránci získali pouze výhodu rohového kopu. Z něho žádná šance nevyplynula. Zámek domácích sice fungoval, ale šancí bylo poskrovnu. Po další ztrátě míče se dostal ke slovu brankář Chrien. Zasekávačkou obehrál Bojana Demaliho, jenže vše měl na dlouhou nohu. Zkusil míč odkopnout skrz pokutové území do autu, jenže jakýmsi odrazem se kulatá věc dostala opět k Bojanu Demalimu. Ten sice rozvlnil síť, ale pomezní v tu chvíli odmával ofsajdové postavení střelce. Čím více se blížil závěr utkání, tím přibylo také situací, kdy hráči drželi míč více v rukách než na hrací ploše. Každý dotek hráče s míčem končil autovým vhazováním. V 86. minutě domácí faulovali na svě obranné polovině. Ke standardce se postavil Aleš Prokop, který míč z třiceti metrů poslal přesně za levou tyč domácího brankáře. Gól a vedení 4:1 pro Baník. Závěrečný tlak Všerub přinesl ještě tři šance, z nichž dvě vytáhl brankář Štefan Chrien na roh a jedna skončila o nějaký ten metřík vedle branky. Zbůch se touto výhrou posunul na páté místo a čtvrtou jarní výhrou začíná výrazně promlouvat do hry o postup. Všeruby jsou třetí.

SK Všeruby
Rudolf Herák starší - trenér: V prvním poločase jsme měli rozhodnout. Góly jsme nedali, před přestávkou jsme navíc inkasovali a to nám nepomohlo. Ze začátku druhé půle jsme zaspali, pak to byla naše křeč. Baník chtěl víc, hrál jednoduše a zaslouženě vyhrál.

TJ Baník Zbůch
Milan Hettler - trenér: Bez tří hráčů ze základu jsme přijeli k tomuto utkání. Před zápasem jsem hráčům řekl, že vždycky, když sestavu lepíme, tak se nám daří. Utkání bylo nervozní. Zvládli jsme to. O přestávce jsme musel zvýšit hlas, ale kluci bojovali a já jim musím poděkovat.