22.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Továrek vsítil jedinou trefu zápasu

0

Háj ve Slezsku přivítal před vlastními fanoušky ambiciózní Heřmanice, které by se v nejbližší budoucnosti rády podívaly do divize. Domácí mužstvo sice spřádá mnohem skromnější plány, přesto chtělo ze sobotního duelu urvat všechny body. Misi splnili díky úspěšnému zásahu Továrka.

Fotbalisté Háje ve Slezsku se od začátku naladili na útočnou notu. Ve 12. minutě vypustil Konvička z kopačky dělový projektil a z dalekonosného trestňáku zacloumal tyčí. Za další čtvrthodinku se domácí Dao vřítil do samostatného nájezdu, jenže gólman Andrejko vystihl směr jeho kličky a vytěsnil míč na roh. Při něm Konvička převzal míč od Janíčka a opět pořádně vystrašil hostující defenzivu. Sedm minut před přestávkou mohl skórovat hájecký Lampa, ale hlavičkoval příliš zbrkle a především nepřesně. Největší příležitost hostů zavraždil Mantey, kterého vychytal mladý brankář Chvěja.

Ve druhém dějství se opakoval souboj mezi Konvičkou a Andrejkem, přičemž znovu kraloval exhlučínský gólman. Domácí tak usušili střelecký prach až v 78. minutě. Janíček si nejprve šikovně vyměnil balon s Truplem, poté sice dvakrát ztroskotal na Adrejkovi, ale dorážející Továrek už měl značně usnadněnou úlohu – 1:0.  Háj pak v závěrečné desetiminutovce své vedení uhájil a zajistil si tři body. Heřmanicím se pomalu postupový sen začíná rozplývat.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj (trenér): Opět se ukázalo, že nám dělá strašné problémy dávat góly. Na druhou stranu nám teď výborně funguje obrana. Celý mančaft podal bojovný výkon, který zaslouženě přinesl tři body. Začátek utkání byl docela opatrný, ale potom už jsme byli nebezpečnější než soupeř.

D. Chvěja [-] - L. Malcharek [-] , P. Konvička [-] , Š. Továrek [-] , R. Štefek [-] , I. Janíček [-] (89. R. Kolig [-] ) , Z. Eršil [-] , J. Lampa [-] (46. T. Trupl [-] ) , P. Dao [-] (74. L. Komárek [-] ) , M. Vyležík [-] , O. Matěj [-]