--

--

Hubenou výhru Králova Dvora zařídil Šlapák před koncem zápasu

0

Na góly chudý zápas mezi Královým Dvorem a Zápy nabídl pouze jednu trefu. Prohru Záp zrežíroval Šlapák svým gólem z 80. minuty.

Oba týmy měli šanci na vedení

Úvodní minuty zápasu, ve kterém šlo oběma týmům spíše o možnost vylepšení svého bodového konta, se nesl ve vyrovnaném duchu a boji na půli hřiště. Nebezpečná akce byla k vidění po čtvrt hodině hry, kdy po rohovém kopu na zadní tyč jeden z hráčů Záp zamířil těsně vedle. Zaskvěl se posléze i Straka, který naopak chytl hlavičkový pokus domácích. Tyto dvě akce byly nejvíce nebezpečné, poté se hra opět odehrávala spíše mimo vápno a gólmani nemuseli vytahovat velké zákroky. O vyrovnanosti zápasu svědčilo o skóre střel, když na bránu zamířil jeden pokus domácích a dva pokusy hostů.

Šlapák rozhodl deset minut před koncem

Ve druhém poločase byla zajímavá 58. minuta, ve které nejprve zahrozily Zápy, když jeden z hráčů na zadní tyči nestihl zakončit. Na druhé straně zahrozili domácí téže z rohového kopu nacvičeným signálem, kterému chybělo pouze gólové zakončení. Další dvě gólovky si Zápy nechaly na 65. minutu, při první zamířila tvrdá rána vedle tyče, druhé zakončení zamířilo do boční sítě. Zápy pokračovaly a v 71. minutě v další velké šanci opět trefily boční síť. K jejich smůle ale zahrozili v 80. minutě domácí a šli do vedení. Při signalizované výhodě a rychlém brejku se blýskl Martin Šlapák a střelou z hranice vápna překonal Straku – 1:0. V závěru zápasu Zápy riskovaly a mohly být potrestány, nicméně domácí už druhý gól nepřidaly.

SK Zápy
Michal Mašek (trenér): „Vše nás to provází celé jaro. V zápase jsme byli podle mě lepší, měli jsme pět až šest šancí, ale ani z těch nejvyloženějších jsme neskórovali. Smůla, nedůraz v zakončení a inkasované góly v závěru utkání, to se nám nestalo na jaře jen jednou. Z ojedinělé šance se domácí prosadili a pak už jsme zareagovat nedokázali. Herně jsme nepropadli, ale opět odjíždíme s prázdnou.“