--

--

--

--

Jako v okresním přeboru! Rezerva Táborska zamířila do Tachova pouze s náhradním gólmanem a schytala pět gólů

5. F. Dvořák , 22. F. Dvořák , 49. P. Došlý , 67. F. Dvořák , 85. J. Matas - 30. A. Presl (p.)
0

Nestává se často, aby tým ve třetí lize neměl na lavičce ani jednoho náhradníka. Přesně to se stalo Táborsku, které vyrazilo do Tachova v zápise pouze s náhradním gólmanem, který tak měl na lavičce náhradníků dostatek volného místa. Na hřišti se pak hrálo poměrně jednoznačné utkání, ve druhém poločase domácí bez problému navýšili skóre, hattrickem se prosadil Dvořák.

Dvořák dvakrát překonal Blažka

Tachov nastoupil s cílem vrátit se na vítěznou vlnu a svůj cíl začal plnit hned v páté minutě, na povedený centr z pravé strany si ve vápně počíhal František Dvořák a nekompromisním zakončením Blažka překonal – 1:0. Jeden z domácích hráčů pak po dvanácti minutách hry trefil tyč. Šance střídala šanci a v 15. minutě se mohlo skóre měnit podruhé, na levé straně utekl Kropáček, kterého tváří v tvář Blažek vychytal. Skóre se měnilo až ve 22. minutě, František Dvořák usměrnil balon za záda Blažka podruhé – 2:0. Táborsko sice nemělo výraznější šanci, ale po půl hodině hry vstřelio kontaktní gól, po faulu ve vápně se penalty ujal Antonín Presl a se štěstím dostal balon za záda Houdka, který vystihl směr – 2:1. Třetí gól mohl padnout z rohového kopu, ale domácí hráči trefili podruhé brankovou konstrukci.

Tachov si v klidu dokráčel pro výhru, Dvořák dovršil hattrick

Ve druhém poločase stačily Tachovu ke skórování čtyři minuty, rohový kop se hostům nevydařil a následný protiútok přesně zakončoval Petr Došlý – 3:1. Zvýšit mohl po dalším brejku Kropáček, který s balonem obešel Blažka, ale z velkého úhlu nemohl zakončit. Vedle tyče pak pálil v 67. minutě hostující Grobár. Zřejmě rozhodující gól vstřelil František Dvořák, který si počíhal na přihrávku do vápna a přízemní střelou za záda Blažka dokončil svůj hattrick – 4:1. Ke konci zápasu hosté dopláceli i na nemožnost střídání, když na lavičce náhradníků seděl pouze náhradní gólman. Pátým gólem pak kosmeticky upravil konečný výsledek kapitán Jan Matas – 5:1.

FK Tachov
Pavel Vaigl (trenér): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme brzo 2:0, ale já jsem s prvním poločasem spokojený nebyl. Nedostupovali jsme hráče tak jak bychom měli a myslím si, že v půli jsme si něco řekli a ve druhé půli už to bylo lepší a dostali jsme se i do více brankových příležitostí. V první půli jsme měli například tři, čtyři šance a dali jsme dva góly, což jsme vytěžili maximum, co jsme mohli vytěžit. Ale ve druhé půli už jsme ty šance měli. Ale říkám, v první půli to nebylo ono. Nejlepším hráčem z našeho týmu byl útočník František Dvořák, střelec hattricku.“