1.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2016-2017

--

--

Náchod jasně přehrál Vrchlabí

0

Fotbalisté Náchoda se od prvních minut předváděli útočnou hrou, díky které si vytvořili řadu šancí. Svého soupeře nakonec domácí porazili jasně 5:1.

Ofenzivní kolotoč domácích

Náchodští vstoupili do zápasu s Vrchlabím odhodlaně a aktivně. Vrchlabská obrana se proto od úvodních minut měla co otáčet a musela hasit několik náchodských šancí. Domácí hrozili zejména díky rohovým kopům, při kterých museli svému brankáři vypomáhat i vrchlabští obránci, kteří na brankové čáře odklízeli míč do bezpečí. Důležitý obranný zákrok si hostující defenziva připsala i v patnácté minutě, kdy obránce na brankové čáře hasil protiútok Náchoda a vykopával míč z odryté branky. Útočné hře domácích dokázalo Vrchlabí odolávat do šestnácté minuty, kdy skóre po centru Stanislava Hanela otevřel Jan Plšek.

Náchodští v následujících minutách podnikali jeden útok za druhám. Jan Plšek mohl přidat druhou branku, svůj samostatný nájezd ale neproměnil. Druhou gólovou radost domácí zažili ve dvacáté druhé minutě, kdy odraženou střelu Jana Plška doráží do branky Filip Chládek. Domácí byli stále při chuti a o pár okamžiku později přidali třetí gól, když svoji individuální akci proměnil Jakub Vaněček. Náchod si i ve zbývajících minutách udržoval útočný tlak, čtvrtou branku už ale domácí nepřidali.

Náchodští dovádějí zápas do vítězného konce

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém poločase, kdy byl i nadále vidět aktivní Jan Plšek. Sedm minut po zahájení druhé půle vybojoval míč ve středu hřiště kapitán Tomáš Vejprava, který svým pasem vybídl k úniku Jana Plška. Domácí hráč s číslem jedenáct tentokrát nezaváhal a svoji akci zakončil čtvrtým gólem Náchoda. Pro soupeře nepopulárního „bůra“ domácí zkompletovali po hodině hry, kdy se k míči dostal Lukáš Soumar a přesnou střelou k tyči nedal gólmanovi Davidu Tužovi šanci. Fotbalisté Vrchlabí se do šancí dostávali jen ojediněle. Čestný úspěch hosté zaznamenali čtyři minuty před koncem zápasu, kdy chyby náchodské obrany využil Kryštof Jech. Náchod v prvním utkání sezony přehrál svého soupeře a zvítězil vysoko 5:1.

FC Vrchlabí
David Votoček - trenér FC Vrchlabí: Mladý tým domácích odehrál vynikající zápas, ve kterém nás předčil ve všech směrech a výsledek je pro nás ještě milosrdný. Jen škoda, že v rozhodnutém utkání připustil hlavní rozhodčí místy až přehnaně tvrdou hru domácího mužstva.