2.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

Úvodní minuty zápasu nasměrovaly Červený Kostelec za třemi body

3. D. Hlava , 8. O. Koval , 21. D. Petrů , 40. D. Hlava , 53. D. Škoda
0

Základní kameny svého vítězství položili fotbalisté Červeného Kostelce během prvních deseti minut, ve kterých vstřelili dva góly a ještě se dostali do početní výhody.

Povedený vstup domácích do zápasu

Červený Kostelec učinil několik výrazných kroků za vítězstvím už v prvních minutách zápasu. Už ve třetí minutě využil spolupráce s Ondřejem Kovalem David Hlava, který překonal hostujícího gólmana Marka Galla a otevřel skóre zápasu. O další čtyři minuty později byl znovu vidět Ondřej Koval. Červenokostelecký útočník těžil z dobrého napadání, vybojoval míč a při svém postupu na hostující branku byl faulován. Zákrok lázeňského kapitána Petra Každý na unikajícího Ondřeje Kovala byl rozhodčím oceněn červenou kartou, a Lázně Bělohrad se tak po sedmi minutách dostaly do početního oslabení. Po následném přímém kopu navíc Ondřej Koval nadvakrát dostal míč za záda gólmana Marka Galla. Katastrofický scénař byl pro hosty dokonán. Během osmi minut inkasovali dva góly a dostali se do početního oslabení. Domácí byli povzbuzeni obrovskou dávkou sebevědomí, které v prvním poločase podpořili dalšími dvěma góly. Ve dvacáté první minutě přidal třetí trefu Červeného Kostelce David Petrů, pět minut před koncem poločasu definitivně rozhodl dvougólový David Hlava. Červený Kostelec si ze snového poločasu odnesl komfortní vedení 4:0.

Červenokostelečtí kontrolují vedení

Ve druhém poločase mohli hrát domácí uvolněněji, což ještě podpořil pátý gól, který v padesáté třetí minutě zaznamenal David Škoda. Za prakticky rozhodnutého stavu 5:0 už tempo domácích fotbalistů opadlo a ke slovu se mohli dostat hosté. Lázně Bělohrad si v průběhu poločasu dostali do náznaku šancí, brankáře domácích Petra Kobose ale nepřekonali. Hostům se nepodařilo vstřelit alespoň čestnou branku a Červenému Kostelci podlehli vysoko 5:0.

SK Lázně Bělohrad
Oldřich Velich - trenér TJ Lázně Bělohrad: Začátek utkání, který ovlivnil celé utkání, byl jako ze špatného snu. Dvě nevynucené chyby a prohráváme 0:2 a hrajeme o deseti. V podstatě "je po zápase". Škoda našich šancí, kterých bylo celkem dost, hlavně ve druhé půli.