6.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B, 2016-2017

--

Holasovice roznesly Palhanec

0

Holasovice o své vysoké výhře rozhodly už v prvním dějství, kdy nasázely Palhanci sedm branek.

Zápas proti Palhanci jsme začli ve svižném tempu. V prvních minutách jsme měli několik šancí, ale z brejků hrozili i hosté, kteří do prvního gólu byli také nebezpeční. Ovšem už v 15. minutě dodal klid na naše kopačky Honza Herber, který si vyměnil míč s naším záložníkem a po průniku do 16 střelou k tyči otevřel skóre gólově bohatého zápasu. O pár minut později přesně střílel Aleš Schreier, a zaznamenal tak svůj první gól v zápase. Chvíli na to měli obrovskou šanci hosté, kteří po standardní situaci málem dostali míč do brány. Jenže proti byl skvěle chytající domácí brankář Milan Mičuda, který se štěstím na dvakrát dokázal míč vyrazil na roh. Následně šli hosté znovu do rychlého brejku po naší ztrátě míče, jenže vyčkávající Dominik Varyš, který o balon přišel, sprintoval ihned zpátky, soupeře o míč znovu obral, a sám středem hřiště prošel přes téměř všechny hráče hostů, aby mohl výborně nabíhajícímu Aleši Schreierovi přihrát do jasné šance. Tu sám před brankářem Schreier vyřešil dobře a zvýšil na 3:0. Že tento hráč góly nejen umí dávat, ale i připravovat, se diváci přesvědčili při dalším gólu Jana Herbera, kdy centr od Schreiera přeletěl domácí obranu i gólmana na zadní tyč, kde číhal právě Herber, který hlavou skéroval do opušténě branky. Svůj hattrick Schreier dokonal ve 30 minutě, kdy vletěl do vápna a dorazil z blízka centr ze strany. Další 2 branky padly po krásných střelách ze střední vzdálenosti. Nejprve si na střelu vyběhl stoper Jiří Bolík, který trefil horní roh brány a o pár minut později střílel přesně z hranice vápna kapitán  Adam Dehner, jehož tvrdá přízemní střela šla ke vzdálenější tyči. První poločas tedy skončil výsledkem 7:0

I když jsme chtěli být druhou půli nadále aktivní a přidat další branky, naše hra už ztrácela jiskru, klid a přesnost. Druhou půli jsme vzhledem k danému stavu bohužel polevili. Možná byla příčinou i střídání, hra se kouskovala a už se nic moc podstatného na hřišti neodehrávalo... Nějaké šance jsme si ještě vypracovali, ale neproměnili je. Buď chybělo pár centimentrů nebo byla špatná finální fáze. Nakonec jsme přece jen ještě jeden gól dali, a to konkrétně střídající Jiří Matýsek, který byl na hřišti asi 5 minut a nádhernou ranou z 25 metrů vymetl šibenici. Hosté se ještě snažili o čestný úspěch, kterým by pro ně byl alespoň vstřelený gól. Největší šanci v druhém poločase měli asi v 88. minutě kdy kopali přímý kop z hranice šestnáctky. Střelu pod břevno ovšem znovu bravurně vyrazil spolehlivý Milan Mičuda na roh. Utkání tak skončilo jasnou výhrou Hoalsovic.

Autor textu: David Dehner

TJ Sokol Holasovice
David Dehner (obránce): Bylo důležité vstoupit do utkání dobře, po tom, co jsme minulé kolo remizovali v Sosnové. Prvních 15 minut bylo docela hektikých, chaotických a hosté hrozili z brejků. Pak jsme ale dali gól a naše hra se srovanala. Získali jsme větší klid a hráli jsme pohodově tak, jak jsme potřebovali. Dnes jsme byli nezvykle produktivní. Téměř každá naše šance skončila gólem nebo velmi nebezpečnou střelou. Musím všechny kluky z mančaftu za tento výkon pochválit. I když tam byly chyby, dnes jsme hráli parádně. Všechno nám prostě vycházelo. Také oceňuji kluky z Palhance, že to za rozhodnutého stavu nezabalili a stále se snažili být aktivní a dát alespoň čestný gól. Také bych zde chtěl pochválit rozhodčího, který byl jako první v sezoně velmi dobrý a zápas odpí

M. Mičuda [-] - J. Bolík [-] , D. Varyš [-] , J. Herber [-] (46. L. Matýsek [-] ) , A. Mosler [-] (62. V. Bordovský [-] ) , A. Schreier [-] (72. J. Matýsek [-] ) , S. Drosdek [-] , A. Dehner [-] , D. Dehner [-] (77. O. Černý [-] ) , T. Weiss [-] , M. Dehner [-]