8.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2016-2017

--

Derby skončilo remízou

0

Derby dvou Slavii skončilo po zajímavém průběhu zaslouženou remízou.

Derby před výbornou diváckou kulisou skončilo zaslouženou remízou. Úvod střetnutí vyšel lépe hostující Opavě, ale střely Jana Franka a Rostislava Škrobánka se seznámily pouze s tyčí domácí svatyně. V 9. minutě se už Opavané radovali ze vstřeleného gólu, když přímák Petra Kavana důrazně dotlačil do sítě Jiří Kretek – 0:1. Hoštice po půlhodině hry vyrovnaly, když nedorozumění v hostující defenzívě využil Ondřej Šafarčík a přeloboval opavského brankáře Lorenze – 1:1. Těsně před koncem první půle strhl vedení na stranu domácího souboru Ondřej Šafarčík po pěkné akci Erika Klingera a Matěje Malohlavy – 2:1.

Prvnívch deset minut druhé půle patřilo hostům z Opavy. Pak Hoštice domácí zatlačily, ale byly to paradoxně hosté, kdo vsítil branku. V 67. minutě prostřelil tvrdou střelou hoštického brankáře Honku na zadní tyči Jan Frank – 2:2. Domácí se pak snažili strhnout výhru na svou stranu. Jakub Chřibek dvakrát nasměřoval svou hlavu mimo tři tyče. Stejně se vedlo Lukáši Baďurovi a Ondřeji Šafarčíkovi. Utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů.

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík (trenér): Ze začátku jsme přežili tři šance. Opava dala jen jeden gól. Pak jsme skóre otočili. Po přestávce jsme hosty zatlačili, ale inkasovali jsme vyrovnávací branku. V závěru jsme je přehrávali, ale branku už nedali.

FK Slavia Opava
Petr Čelůstka (trenér): Poločas měl být pro nás 4:2. Měli jsme hru pod kontrolou. Byli jsme lepší, ale bohužel výsledek byl 1:2. Ve druhé půli jsme se už ke své hře nedostali, náš výkon šel dolů, přesto jsme vsítili vyrovnávací trefu. Remíza je podle mě spravedlivá.

M. Honka [-] - J. Chřibek [-] , O. Šafarčík [-] , M. Malohlava [-] (69. V. Racko [-] ) , V. Kopťák [-] , L. Baďura [-] , K. Bitta [-] (22. M. Unruh [-] ) , E. Klinger [-] , R. Blaga [-] (46. I. Xenitidis [-] ) , D. Kubala [-] , D. Kašný [-]

B. Lorenz [-] - R. Škrobánek [-] (46. M. Vaněk [-] ) , L. Šustak [-] , R. Jedlička [-] (46. M. Mathias [-] ) , P. Kavan [-] , L. Mařádek [-] , J. Frank [-] , J. Kretek [-] , V. Henčl [-] , T. Matějek [-] , J. Herrmann [-]

ŽK: 38. R. Blaga .
Hráči zápasu: O. Šafarčík , E. Klinger - J. Frank .
Počet diváků: 140. Rozhodčí: TOMEŠ Vítězslav - BUČEK Martin, PALÁČEK Filip.