SESTAVA KOLA - 2.kolo Divize E, 2015-2016

Datum kola: 16.08.2015

0

Je tady opět pondělí, tedy čas na naši pravidelnou anketu sestava kola. Podíváme se na výběr jedenácti hráčů 2. kola Divize E. Své zástupce vyšle do boje o Vaše hlasy devět celků. Dvojí zastoupení mají Petřkovice a také Dolní Benešov, který předvedl famózní obrat proti Krnovu. Pojďme se na hráče podívat podrobněji.

Brankář: Per Kameník (Jiskra Rýmařov)

Rýmařovská Jiskra zajížděla ve druhém kole na půdu silného Brumova. Na hřišti se odehrálo velmi vyrovnané utkání. Brankář Petr Kameník svůj tým několika výbornými zákroky držel nad vodou. Zejména v úvodních 20 minutách se opravdu zaskvěl. O čisté konto přišel až v závěru, když jej z penalty překonal Kolář. I tak zaslouží Petr Kameník poklonu a svou nominaci si plně zaslouží.

Obrana: Martin Kolář (ELSEREMO Brumov), Viktor Kovács (FC Vsetín), Tomáš Kocián (FC TVD Slavičín)

Obranná řada je tentokrát tříčlenná. Své místo si v ní vydobyl Martin Kolář z Brumova. Ten byl už v minulém kole proti Opavě „B“ hráčem zápasu, ale do sestavy se nedostal. Ovšem tomu je teď jinak. Kolář, jenž si zahrál za takové kluby, jako jsou Anderlecht, Stoke City, Westerlo, AC Ajaccio, či Apollon Limassol, na domácí scéně pak hájil barvy Bohemians Praha 1905, si opět i proti Rýmařovu skvěle plnil své obranné povinnosti a v samotném závěru korunoval svůj dobrý výkon proměněnou penaltou, která znamenala pro Brumov zisk tří bodů. Pravým opakem zkušeného Koláře je Viktor Kovács z FC Vsetín. Tomuto krajnímu obránci je teprve 16 let, ale už se propracoval do divizního kádru Vsetína. Proti Havířovu se své šance nastoupit od začátku nezalehl a vedl si velmi dobře. Tomáš Kocián ze Slavičína sice se svým týmem odjížděl ze zápasu proti rezervě Opavy bez bodu, ovšem z osobního hlediska mohl být se svým výkonem spokojen.

Záloha: David Škoda (FK Nové Sady), Marek Neumann (Odra Petřkovice), Patrik Rubý (FC Dolní Benešov), Ondřej Adamík (FC Dolní Benešov), Ondřej Bartoníček (FK Krnov)

David Škoda z Nových Sadů se proti Valašskému Meziříčí předvedl v tom nejlepším možném světle. Měl lví podíl na vysokém vítězství 4:1, když nejprve v 33. minutě otevřel skóre a poté dvěma gólovými asistencemi pomohl svému týmu k výhře. Bylo jej plné hřiště a byl zkrátka nejlepší ze všech hráčů. Marek Neumann z Petřkovic je teprve devatenáctiletým pravým záložníkem. Proti Frýdlantu předvedl famózní výkon, když si, stejně jako novosadský Škoda, připsal dvě gólové asistence. Fungovala především jeho spolupráce s Karlem Macečkem. Přichází na řadu dvojice záložníků z Dolního Benešova. Oba hráči – jak Rubý, tak Adamík – přišli na hřiště až ve druhém poločase. Rubý v 46. minutě, Adamík o 7 minut později. Jenomže na výsledek zápasu měli velký vliv. Dolní Benešov po půli prohrával s Krnovem 0:1, záhy to bylo 0:2, ale domácí se nevzdali. Rubý v 63. minutě našel přesným centem Adamíka, a oba se tak postarali o kontaktní branku. Za necelé 2 minuty Rubý vypálil, krnovský brankář jeho střelu jen vyrazil před sebe a Schwalbemu zbývalo jen doklepnout míč do sítě. Z krnovského celku se do sestavy propracoval Ondřej Bartoníček. Zejména v prvním poločase hýřil aktivitou a byl to také on, kdo otevřel skóre. Nakonec však musel zkousnout porážku 3:2.

Útok: Karel Maceček (Odra Petřkovice), Tomáš Gebauer (Opava „B“)

Karel Maceček z Petřkovic se na začátku sezóny ukazuje jako mazaný lišák. V prvním kole si zkušený pětatřicetiletý útočník připsal jednu branku do sítě Vsetína, tentokrát se proti Frýdlantu trefil dokonce dvakrát. Hlavně díky němu Odra zvítězila znovu 3:0. Tomáš Gebauer z opavského béčka se gólově prosadil už v prvním kole proti Brumovu. Tehdy to na body nestačilo. Vše si vynahradil proti Slavičínu. Nejprve ve 42. minutě skvělým centrem přihrál na gól Rolnému a pak v závěru pečetil výhru 3:1.

Hlasovat pro hráče můžete od 17.08.2015 12:00 do 19.08.2015 11:59

Hlasování bylo ukončeno

Hlasování jsme ukončili. Brzy se dozvíte vítěze. A pokud váš favorit nevyhrál, nevadí, pokud bude i nadále předvádět skvělé výkony, budete ho nacházet v dalších sestavách kola :)