Michal Pysk: Věřím, že půjdeme nahoru

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 9. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz, kterým se stal Michal Pysk ze Starče.

0
Michale, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Děkuji, určitě mě nějaký tekutý příspěvek čeká.
Po dvou kolech je hráčem kola znovu zástupce Starče. O tuto anketu musí být v týmu velký zájem.
Flašku z minule jsme už vypili, takže potřebujeme novou (smích), ale jinak si myslím, že v tom bude mít prsty Michal Vodička.
Jak hodnotíš zápas proti Štěpánovu? První poločas vám příliš nevyšel.
V prvním poločase nám toho moc nevycházelo, kazili jsme nahrávky, pomalu dostupovali hráče. Naštěstí druhý poločas se nám vydařil.
Trenér o přestávce přeskupil řady a poslal tě na hřiště. Čeho jste chtěli změnami docílit?
No určitě jsme chtěli nějakým způsobem otočit zápas a díky těmto změnám se nám to povedlo.
Co na Štěpánov platilo?
Hlavně nenechat jejich kvalitní střed hrát, a když se dali do ofenzivy dva rychlostní hráči proti pomalejší obraně tak bylo prakticky vyřešeno.
Většinou hraješ v základní sestavě, teď jsi se ocitl mimo ni. Bylo to pro tebe překvapení nebo jsi o tom věděl? Jak jsi se s tím vyrovnal?
Bylo to kvůli nemoci, kdy jsem se s trenérem domluvil, že bych šel do druhého poločasu, takže žádný šok to nebyl.
V tabulce jste pod sebe dostali právě Štěpánov. Jistě vám zvedne sebevědomí to, že už nejste na poslední příčce.
Určitě je to celkem pozitivní věc, když už nejsme na posledním místě , ale ani předposlední místo není nějak atraktivní. Věřím, že se nám nadcházející zápasy povedou a budeme v tabulce postupovat jen kupředu.
S čím pojedete do Velké Bíteše?
Nejspíš auty (smích) ale jistě tam pojedeme s odhodláním vyhrát a s tím, že nikomu nedáme nic zadarmo.
Koho považuješ za favorita soutěže?
Tabulku zas tak moc nesleduji, jelikož je ještě dostatek času na změnu pořadí.
Jaký je cíl Starče?
Hrát pro diváky, aby je z nás moc nebolely oči a hlavně si tu hru prostě užít.
Hrál jsi za jiný klub než Stařeč?
Za jiný klub jsem nehrál.
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Na pravém obránci, je to post, kdy můžu jít dopředu a přitom zabránit soupeřovi, aby se dostal k naší bráně.
Kdybys měl říct jeden fotbalový moment, na který nezapomeneš, jaký by to byl?
Myslím, že to byl zrovna můj první gól, kdy jsme s kamarády přijeli po akci domů a pak šli hrát a mně se zrovna nějakým způsobem podařilo dát branku a celý tým se jen smál a radostně na mě naskákal, takový moment byl pro mě nezapomenutelný.
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Asi před 5-7 lety, kdy mamka mluvila se známým a tak nějak se dověděla, že ve Starči mají málo hráčů a zeptala se mě, jestli tam nechci jít hrát a tak jsem vzal kamaráda Marka Břízu, který se mnou za Stařeč stále hraje.
Kdo je největším vtipálkem ve stařečské kabině?