Hráč 16. kola Libor Šimral: Fyzička z III. třídy by mi stačila na prvních 10 minut!

V 16. kole soutěže byl nejlepším hráčem zvolen důrazný stoper Velkého Borku Libor Šimral (22). V rozhovoru jsme se bavili o jeho přestupu z Cítova a o adaptaci na náročnější fotbal v I.B třídě. Probrali jsme i důležitou výhru v Tišicích, která se ale rodila ve velkých křečích. Libor nám také popsal svůj nejhezčí gól kariéry a tipnul si vítěze letošní Ligy mistrů...

0
Gratuluju k výhře v anketě o hráče kola. Ty jsi v soutěži nový. Sleduješ náš portál Fotbalunas.cz?
Děkuji, váš portál sleduji rád. Dozvím se na něm informace o odehraných zápasech a výsledcích kol.
Jak se ti v Tišicích hrálo?
Tišické utkání bylo pro mě z počátku velmi náročné. Od úplného začátku nás soupeř přehrával ve všech směrech. Z naší strany bylo mnoho nepřesností, kvůli kterým jsme se dostávali pod tlak. V zápase bylo také znát, že nám chybělo několik hráčů ze základní sestavy.
Vnímal jsi důležitost záchranářského zápasu?
Vzhledem k našemu bodovému stavu je pro náš tým každý zápas velmi důležitý. Obzvlášť tento v Tišicích, ve kterém jsme potřebovali vyhrát, což nás dostávalo dost pod tlak a z počátku to bylo velmi znát na našem herním projevu.
Hraješ rád zápasy, ve kterých za každou cenu musíte uspět?
Tyto zápasy moc nerozlišuji. Jdu do každého zápasu s tím, že musíme vyhrát.
První půle se vám ale příliš nepovedla. Čemu to přisuzuješ?
V prvním poločase jsme měli se soupeřem velké problémy. Měl jasnou převahu ve všech ohledech - tvrdost, pohyb, rozehrávka... Dá se říct, že pro nás první půle dopadla ještě dobře. Pokud by soupeř měl přesnější koncovku, mohl být stav o poločas 3:0.
Prozradíš, co se dělo o poločas v kabině?
V kabině nevládla moc dobrá atmosféra. Věděli jsme, že musíme první poločas hodit za hlavu a na hřiště přijít úplně s jiným nasazením. Trenérova slova vedla spíš k uklidnění atmosféry, ale zároveň také promlouval každému z nás do svědomí, abychom se nad svým přístupem zamysleli a nechali na hřisti 150%.
Věřil jsi, že můžete zápas otočit?
Nemáme špatný tým. Věřil jsem, že pokud začneme hrát jako tým a necháme na hřišti všechno, můžeme zápas vyhrát.
Jaké byly pocity v 92. minutě poté, co Jeřábek vstřelil rozhodující branku?
Po vstřeleném gólu následovala samozřejmně velká radost. Nicméně nám hlavní sudí neoznámil, kolik se bude nastavovat, takže jsem věděl, že nesmíme považovat zápas za ukončený!
Ty jsi do týmu přestoupil v zimě z Cítova. Jak se přestup urodil?
Kamarád z práce, Martin Příhoda, zná pár kluků z týmu. Domluvil mi schůzku s trenérem A-týmu, se kterým jsem se dohodl na spolupráci.
Musel ses rychle adaptovat na rozdíl dvou tříd. Jak se ti to podařilo?
Přestoupit z klubu, kde se netrénovalo, o dvě třídy výš, pro mě nebylo moc jednoduché. Fyzický fond, se kterým jsem odehrával III. třídu, by mi v B-třídě stačil tak na prvních 10 minut. Absolvoval jsem soustředění, kde jsem si sahal na dno svých sil. Postupem času se to lepší. Nicméně sám cítím, že to ještě není úplně ono.
Jak se ti líbí ve Velkém Borku?
V Borku se mi líbí, je tam dobrá parta lidí, se kterými si rozumím.
Situace v tabulce stále není růžová, vstup do jara se vám ale podařil. Jak vidíš vaše vyhlídky na záchranu?
Myslím si, že se nám podaří získat ještě dost bodů, se kterými se dokážeme zachránit a lépe se připravit na příští sezónu.
Vzpomeneš si na nejhezčí gól, který jsi v životě dal?
Z pozice stopera moc krásných gólů nedávám, ale asi jako nejhezčí gól považuji vstřelenou branku ze standardní situace, kde se mi povedlo obstřelit zeď a balón nasměrovat přímo do šibenice.
Koho tipuješ na vítěze letošní Ligy mistrů?
Na vítěze letošní Ligy mistrů tipuji Real Madrid, nebo Juventus Turín. Líbí se mi, jak oba celky hrají.