Libor Pichlík: „Líbí se mi hra Zlatana Ibrahimoviče.“

Vítězem hlasovací soutěže Hráč kola se stal Libor Pichlík z Hradiště, jeho tým v minulém kole udělal velký krok k mistrovskému titulu, v Sousedovicích vyhrál 1:2. Tento hráč dal ještě v probíhající sezóně zatím krásných 19 branek a je druhým nejlepším střelcem soutěže!

0
Libore, gratuluji k vítězství, jak jste se dozvěděl, že jste v sestavě kola? Byl jste překvapený?
Děkuji, sleduji váš portál, takže jsem se tam viděl a překvapený jsem byl, jelikož jsem odehrál už lepší utkání
Pojďme se podívat na samotné utkání. Jaký to z vašeho pohledu byl zápas?
Zápas to byl těžký i díky podmáčenému terénu, hosté mají zkušený mančaft a ve svém středu i zkušeného Milana Glazunova, ale ten se po 10 minutách zranil, tak hostům trochu vázla rozehrávka, ale zápas jsme zvládli a myslím, že jsme byli lepším týmem s větším počtem šancí, já sám měl v první půli dvě slibné.
Poločas skončil bez branek, co jste si o poločasové přestávce řekli?
Že musíme hrát pořád stejně a přijde to, vždycky máme druhé poločasy lepší.
Hned zkraje druhé půli jste dal branku, zkuste nám ji popsat.
Myslím, že akce začala u Keni (Jan König), který našel na levé straně Davida Čejku, který prostrčil míč na Šáfu (Marek Šafárik) a ten mi poslal krásný míč před bránu a já už neměl problém prostřelit brankáře.
Pan předseda Alois Švarc říkal, že jste hrál jak před 20 lety, byl to z vašeho pohledu váš nejlepší výkon za sezónu?
To určitě ne.
Jak dlouho působíte v Hradišti a kde všude jste hrál?
Na Hradišti jsem od 8 let, ale posledních 5 let zde hraji. V přípravce jsem začínal v Písku, ale pak jsem přešel na Hradiště. V 18 jsem šel do Čížové, kde jsem hrál 2 roky divizi. Po určité době jsem šel do Blatné, kde jsem hrál dva roky, abych se vrátil zpět do Čížové do krajského přeboru, kde jsem se stal nejlepším střelcem. Ještě jsem byl rok v Protivíně a pak po postupu Hradiště v roce 2011 jsem se vrátil.
Přemýšlel jste po konci hráčské kariéry o trenérství?
O konci nepřemýšlím, protože mě fotbal stále baví a mladším klukům mám stále ještě co nabídnout (smích). Co se týče trénování tak zatím ne.
Kdo si myslíte, že vyhraje letošní evropský šampionát?