Ty nejdůležitější zápasy nás ještě čekají, uvědomuje si Martin Čapek

Druhým jarním hráčem krajského přeboru se stal osecký Martin Čapek, který byl součástí remízového utkání Oseku s Mirovicemi. V rozhovoru se Martin rozpovídal nejen o tomto utkání a současné situaci týmu, ale také o tom, jak moc speciální zápas ho čeká na Velikonoce, kdy Osek změří síly s Juniorem.

0
Martine, gratuluji ti k vítězství v anketě o hráče kola, co na to říkáš?
Děkuji, moc si toho vítězství vážím. Je to velká motivace do dalších zápasů.
Kdo myslíš, že měl na vítězství v hlasování největší podíl a proč zrovna kapitán Honza Hoch?
Co na to říct. Určitě to nebudu mít zadarmo tak bych chtěl Honzovi poděkovat, že tomu obětoval tolik času. (smích)
Zápas s Mirovicemi přinesl šestigólovou přestřelku, která nakonec vynesla remízu poměrem 3:3, Jak bys hodnotil utkání z tvého pohledu?
Myslím si, že po většinu času jsme byli lepším týmem a měli jsme více ze hry. Bohužel nám nevyšel vstup do druhého poločasu, kdy jsme během pěti minut dvakrát inkasovali. Zbytek druhé půle jsme se hnali za vyrovnáním, což se nám nakonec povedlo a zachránili jsme si alespoň bod.
O jak důležitý bod jde, když přihlédneš k vašemu postavení v tabulce?
Každý bod je pro nás důležitý. Všichni v týmu ale víme, že ty nejdůležitější zápasy nás ještě čekají.
Teď už ke tvojí kariéře. S fotbalem si začínal tady v Oseku, kdo tě k němu přivedl?
K fotbalu mě přivedl můj táta, který za Osek hrával.
Jak vzpomínáš na své začátky?
Popravdě si to už moc nepamatuji. Jediné, na co si matně vzpomínám jsou debakly, které jsme dostávali skoro každý zápas. (smích)
Následně si v roce 2014 zamířil na hostování do Strakonic, které se po pár sezonách změnilo v trvalý přestup. Proč sis vybral zrovna Junior?
Hrával tam můj kamarád, který mě jednou přemluvil ať jdu s ním na trénink. Trenéři o mě projevili zájem a já souhlasil, protože jsem si chtěl vyzkoušet vyšší soutěž.
V roce 2022 si se však vrátil zpět do Oseku. Kdo měl na tomto návratu největší podíl?
Pár kluků z Oseka mě přemlouvalo, abych se vrátil a jelikož jsem v Oseku většinu lidí znal a chtěl si s nimi zahrát, tak jsem na to kývnul.
Když se podíváš zpětně na tvojí dosavadní kariéru, jaký je tvůj nejoblíbenější moment?
Nejraději vzpomínám na poslední sezónu v dorostu Junioru, kde jsme do poslední chvíle bojovali o vítězství v krajském přeboru.
Teď už k víkendu, ve kterém vás čeká právě Junior. Je pro tebe tento zápas speciální?
Ano, určitě je. V Junioru jsem byl velkou část svojí kariéry a těším se až se zase potkám se svými bývalými spoluhráči.
Jaký duel očekáváš?
Bude to bojovné utkání od začátku až do konce a doufám, že z něj odejdeme vítězně.
Poslední otázka. Máš ještě nějaké jiné koníčky kromě toho fotbalového?
Kromě fotbalu rád jezdím na kole a poslední dobou hodně čtu.