Hráč kola Vojtěch Lyčka: Nepovažuji se za technického hráče. Vždycky to nějak vyplyne ze hry.

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 3. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Vítězem se stal Vojtěch Lyčka z Fryčovic. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Gratuluji k vítězství v anketě o hráče kola. Co na něj říkáte?
Děkuji. Za vítězství jsem velice rád, ale mnohem více mě těší výhry celého týmu. Děkuji všem za hlasy. (úsměv)
Minule Daniel Urbiš, teď Vy. Čím to je, že se Vám ve Fryčovicích daří vyhrávat ankety téměř pořad?
Tak určitě kvalitou kádru a dobrým kolektivem, který pro nás oba hlasoval.
Vraťme se k zápasu s Palkovicemi. Oba góly jste vstřelil po individuálních akcích. Považujete se za technického hráče?
Za technického hráče zas tak úplně ne. Vždycky to nějak samo nastane z dané herní situace a sám si v hlavě po zápase rekapituluji, jak se to vlastně stalo.
Zkoušíte tyhle průniky i v tréninku?
Na tréninku zkoušíme různé průniky a cvičení jim podobné, takže ano.
Jak byste obecně uplynulý zápas zhodnotil?
Zápas byl fyzicky dost náročný, sám jsem ho z důvodu nemoci nedohrál a respekt klukům , že zvládli bojovat až do konce. Škoda jen vyrovnávacího gólů v posledních minutách, který nás stál 3 body.
Kde jste začínal s fotbalem a kdo Vás k němu přivedl?
S fotbalem jsem začínal tuším okolo 7-8 let, kdy jsme ho začali hrát společně s kamarády ze školy.
Co považujete za svůj největší fotbalový úspěch?
Největší „úspěch“ asi byl, když mě jako mladšího chtěli do Vítkovic a Baníku, bohužel bych na to ale časově neměl, a tak z toho sešlo. Dále v mém působení na Hukvaldech se nám jeden rok hodně dařilo a útočili jsme na postup, ale covid nám to překazil. Na závěr pár vyhraných halových turnajů, jinak další úspěchy už asi nedopátrám.
Řekněte čtenářům něco o Vás. Studujete nebo pracujete?
Pracuji jako zdravotní sestra v nemocnici a od září nastupuji na dálkové studium VŠ.
Souhlasíte se svým kapitánem Danielem Urbišem, když řekl, že chcete skončit do pátého místa?
Určitě souhlasím, budeme bojovat a snažit se o co nejlepší umístění.
Pokud byste si mohl vybrat jednu současnou fotbalovou hvězdu, která by se vám ve Fryčovicích hodila, kdo by to byl?
V současné formě asi Leo Messi! (smích)
Jak jste trávil letošní letní přestávku?
Během přestávky jsem byl na dovolené s přítelkyní, trávil čas s kamarády a také chodil do práce.
Děkuji za rozhovor. Chcete závěrem něco dodat?
Taky děkuji, chci popřát všem hodně štěstí a sezónu bez zranění.