Jakub Souček: Divím se, že takový dřevo pustili na penaltu!

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče ve 25. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím se stal Jakub Souček z Machnína! Souček si v zápase s Krásnou Studánkou B připsal asistenci a proměnil penaltu. Měl tedy velký podíl na těsné výhře 4:3.

0
Těsně jste vyhrál hlasování o hráče kola. Jaké jsou Vaše pocity?
Jak moc těsné to bylo? Ne, sranda. Pocity jsou takový, že to bude asi na rozlučce něco stát.
Proti Krásné Studánce B to nebyl rozhodně klidný zápas. Strachovali jste se o výsledek do poslední minuty. Mohl byste nám popsat utkání z Vašeho pohledu? Jak moc náročné bylo?
Hodně se nám povedl vstup do zápasu, jestli se nepletu, tak v 10. minutě to bylo 2:0. Pak jsme dostali krásný gól, ale chvíli na to jsme opět vedli o dvě branky. Po poločase mohlo být rozhodnuto, kdybychom hráli stejně, ale my když vedeme, strachujeme se o výsledek každý zápas. Utkání začalo být náročné okolo 70. minuty, tam nám trošku začalo docházet. Soupeř zjednodušil hru a nakonec to skončilo 4:3. V nastavení tam bylo trochu více emocí, já vlastně moc nevím co se stalo, soupeř mě chytil poměrně zápasnickým chvatem kolem krku a zahodil, pak tam vznikla nějaká strkanice a nakonec z toho byla i červená pro našeho hráče.
V zápase jste proměnil penaltu. Jste obvyklým exekutorem penalt? Nebo to byla Vaše premiéra?
(Smích) Já se upřímně divím, že takový dřevo pustili na penaltu. Poslední penaltu jsem kopal někdy v žáčkách.
Pojďte nám říct něco ke kabině Machnína. Kdo je největší dříč týmu?
Nemohl bych říct, kdo je největší lajdák a nehne se z půlky? (smích). Letos jsme obměnili kádr, lehce posílili ale brzdí nás hodně zranění. Myslím, že se nikdo neurazí, když řeknu, že největší dříč je Stanley (Stanislav Bárta).
Jakým způsobem v Machníně oslavujete výhry?
Občas se trošku chytneme i po výhře, řekneme si co bylo fakt špatně, abych nebyl sprostý. Pak si zakřičíme, dáme pivo a jedeme domu.
V kolika letech jste se dostal k fotbalu a kdo Vás k němu přivedl?
Bylo to asi v sedmi letech, kam mě přivedla mamka. Pak jsem s fotbalem skončil a věnoval se softballu, baseballu, florbalu, atletice a na VŠ mě oslovil spolužák Dan Stehlík, náš brankář, jestli si nechci jít občas kopnout.
Kdybyste si mohl vybrat klub, za který byste si chtěl zahrát, jaký by to byl?
Já musím říct "Dycky Machnín"! Ale můj nejoblíbenější tým u nás je Bohemians 1905.
Jaký je váš nejsilnější sportovní zážitek?
Asi to bylo halové mistrovství Evropy v atletice konané v Praze, kde jsme se starali o závodníky.
Prozraďte nám něco ze svého soukromí. Čemu se věnujete, když nejste zrovna na hřišti?
Tak mě často můžete potkat na kole nebo někde vysedávat s kávou.