0

V prvním zápase přípravy čekal na Bohemii zvučný soupeř. V dresu juniorky Mladé Boleslavi se objevilo i několik hráčů s ligovými zkušenostmi, v čele s Tiémoko Konatém, Lukášem Pauschekem, či Jaroslavem Divišem a rozdíl v kvalitě obou celků se také jednoznačně odrazil ve výsledném skóre utkání.

FK Bohemia Poděbrady - FK Mladá Boleslav U21 2:7 (0:4)

Branky: 5. a 37. Dohnalík, 19. Pauschek, 39. Vejr (z PK), 48. Diviš (z PK), 72. Machů, 75. Dib - 58. Živnůstka, 62. Billý

FKBP: Málek - Hněvsa, Hruška, Živnůstka, Uher - Šusta, Sirový, Rulc, Stibor - Křelina, Šendera. Střídali: Voříšek, Billý, Novák, Pikner, Nedorost

Mladoboleslavský celek od úvodních minut potvrzoval papírové předpoklady a domácí tým herně jednoznačně převyšoval. Netrvalo dlouho a také se dočkal prvního střeleckého úspěchu, když po necelých pěti minutách hry stál na konci rychlé kombinace Dohnalík a svou střelu nakonec procedil jak přes bránícího Hněvsu, tak brankáře Málka -0:1. Juniorka Mladé Boleslavi z nastoupeného tempa nehodlala slevit a tlačila se do dalších zakončení, na další úspěšný zásah si však musela počkat do 19. minuty utkání. Pauschek tváří v tvář poděbradskému brankáři prodal své zkušenosti - 0:2. Až poté se několikrát osmělili i domácí, ale náznaky jejich akcí končily bez nebezpečnějšího zakončení. Ve 37. minutě se prosadil svým druhým zásahem Dohnalík, jehož první zakončení Živnůstka ještě dokázal zablokovat, ale na následnou dorážku byl krátký - 0:3. O dvě minutě později se po faulu Živnůstky prosadil z pokutového kopu s jistou dávkou štěstí Vejr - 0:4.

Jak skončil poločas první, tak začal i ten druhý. Po faulu Billého rozhodčímu utkání znovu nezbylo nic jiného než nařídit další pokutový kop a Diviš si tentokrát počínal zkušeně - 0:5. Po změně stran si však směrem dopředu počínali výrazně úspěšněji i domácí a odměnou jim byla na přelomu odehrané hodiny utkání dvojnásobná výsledková korekce. V 58. minutě se nejprve po rohovém kopu prosadil hlavou Billý - 1:5. O čtyři minuty později přidal po Nedorostově standardní situaci obdobným způsobem další branku Živnůstka - 2:5. Další Billýho hlavičkový pokus směřující do růžku brány ale tentokrát Vrána dokázal vyškrábnout do bezpečí. Závěr utkání však již znovu patřil juniorce Boleslavi. V 72. minutě nejprve prosadil umístěnou střelou k tyči Machů - 2:6. Poslední slovo si vzal Dib, který měl před sebou odkrytou bránu - 2:7.

Jan Bobek, hráč FK Poděbrady

„Přijel k nám velmi těžký soupeř posílen o hráče z ligového týmu. Hlavním cílem utkání bylo nabrání kondice. To si myslím, že zápas rozhodně splnil. Výsledek pro nás nebyl zas až tak prioritní. Pro mnoho hráčů to byla zkušenost si zahrát s tak kvalitním soupeřem. Řekl bych, že na hřišti od začátku dominoval soupeř. My jsme hrozili spíše ze standardních situací. Jsme rádi, že se prostřídali všichni hráči, kteří byli na utkání připraveni. Bohužel nás mrzí tržné zranění Křeliny, který musel po zápase na šití do nemocnice.“

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.