Rezerva Tatranu otočila duel s Toužimí

0
Rakovník - V dalším přípravném utkání změřila rezerva Tatranu síly s účastníkem KP Karlovarského kraje - SK Toužim. Domácí šli do vedení, ale hostům se do poločasu podařilo otočit výsledek ve svůj prospěch. Byli to ale domácí, kteří se radovali nakonec z vítězství a porazili tak dalšího soupeře z vyšší soutěže.

TJ Tatran Rakovník B - SK Toužim 3:2 (1:2)

Začátek první půle patřil domácímu celku. Ve 12' se blýskl parádní individuální akcí Konopásek, kterému se povedlo obejít hned tři bránící hráče, poté posunul míč do vápna na rozběhnutého Čermáka, který ho uklidil k tyči - 1:0. V polovině poločasu se hra srovnala a naopak začali mít víc ze hry hosté, kterým se po rychlé křídelní akci a následném centru podařilo srovnat – 1:1. Vše nasvědčovalo tomu, že poločasový výsledek bude nerozhodný, ale těsně před odchodem do kabin zahrávali hosté trestný kop z levé strany. Střílený centr překvapil Tůmu, který míč nezasáhl a ten skončil přesně v šibenici – 1:2.

Druhý poločas začal snahou domácích o vyrovnání, kterého se dočkali po hodině hry. Mutinský nejprve nastřelil brankáře, ale následně poslal odražený míč před branku, kde byl nikým neatakovaný M. Kučera a pohodlně srovnal – 2:2. V 73' měl obrovskou šanci Kapoun, ale hlavou minul o milimetry šibenici. Rozhodující okamžik přišel v 79', kdy Hejda kolmicí vysunul Čermáka, který se uvolnil ve vápně, ale byl sražen. Byl to právě Čermák, který si postavil míč na značku pokutového kopu a nechytatelnou střelou rozhodl o vítězství svého týmu – 3:2.

Tatran: Tůma – Douša, Jiřík, Černý – Konopásek, Weis – Čermák, Kapoun, Hejda – Tauš, M. Kučera. Hokejově střídali: Kaňák a Mutinský. Trenér: Zdeněk Weis.

Rezerva Tatranu se v dalším zápase představí v sobotu 11. března od 14:15 na domácí půdě proti týmu TJ Sokol Chyše (KP Karlovarského kraje).