9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

Chlum dostal doma nálož od Svinů

0
Sviny se prostřílely do čela soutěže

Poločas pro hosty

Sviny přijely do Chlumu v pozici favorita. Po fotbalové stránce bylo znát tabulkové postavení obou soupeřů. Hostům se dařila kombinační hra a domácí příliš nebezpeční nebyli. V 19. minutě otevřel gólový účet zápasu Chromčák, 0:1. Konečnou podobu poločasovému výsledku dal ve 36. minutě Šafránek, 0:2. Za tohoto stavu se oba soupeři odebrali do šaten.

Gólostroj ve druhé půli

Ve druhé půli se s brankami roztrhl pytel. Už ve druhé minutě se se na vápně opřel do míče kapitán Kolář a povedenou střelou zvýšil na 0:3. V 56. minutě se po centru Horelici prosadil hlavou znovu Kolář, 0:4. Chlum se čestného úspěchu dočkal v 64. minutě kdy se mezi střelce krátce před svým vystřídáním zapsal Dlouhý, 1:4. Pro domácí nepopulární bůr byl na světě v 68. minutě, když se po pěkné akci prosadil Horelica, 1:5. O pět minut později se z gólu mohl radovat i nejmladší hráč na hřišti Brůha, 1:6. Konečnou podobu výsledku přinesla 90. minuta. To po rohu zamířil přesně hlavou střídající Petr, 1:7. Debakl 1:7 tíživou situaci Chlumu prakticky nijak nezměnil. Pro Sviny to ovšem znamená posun na první místo o skóre před Novou Ves. V příštím kole Sviny doma přivítají nevyzpytatelný Suchdol. Chlum bude bojovat o potřebné body na horké půdě Ledenic.

TJ Spartak Trhové Sviny
Zdeněk Bebčák (vedoucí mužstva hosté): Jsem rád, že se konečně gólově prosadil navrátilec Marek Chromčák, který si odehrál celou divizní sezónu v Třeboni. Zápas si užíval kapitán Kolář, který nejdřív parádní střelou z vápna rovnou "do ucha" zvýšil na 3:0 a na 4:0 dal hlavou z centru od Horelici. Po pěkných akcích se dál gólově prosadili Horelica a dorostenec Brůha. Na konci zápasu došlo k "návratu idiota", jak sám prohlásil stoper Jarda Petr, který jako náhradník vlétl do chlumských obránců při rohovém kopu a hlavou uzavřel skóre na 7 branek. Soupeř kontroval jednou brankou po našich dvou prohraných hlavičkových soubojích. Zahrál si i předseda klubu Jan Gažák, ale bude asi mít příspěvek do kasy za neproměněnou tutovku. Zápas se nám povedl, i když nám to hodně soupeř ulehčil. Dařila se nám kombinace, hráli jsme kolektivně, hlavně druhá půle byla od všech hráčů ukázková. Chlumu přeju záchranu, i když to budou mít asi těžké. Je to sympatický tým. Hráče zápasu je opravdu těžké dneska označit, dobře hráli totiž všichni. Ondřej Kolář, byl to dneska jeho zápas, za druhou půli si ocenění zaslouží i Radim Horelica