11.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. H, 2015-2016

--

Ohnišov se po vítězství nad Policí přiblížil záchraně.

3. J. Kuchta , 29. J. Macek , 45. R. Kyral , 87. J. Macek - 74. J. Čermák
0

Hostující celek zaspal úvod utkání, kdy již ve 3. minutě inkasoval. V průběhu poločasu se nedokázal probudit a do přestávky obdržel další dvě branky. Ve druhém poločase domácí pozorná obrana dovolila hostům pouze jedinou branku, a tak skóre utkání uzavřel v závěru Macek. Ohnišov se tímto vítězstvím výrazně příblížil záchraně.

Kanonýr Kuchta se prosadil v úvodu utkání

Ohnišov byl mnohými před startem jarní části pasován na jasně sestupující celek, ale po výrazné obměně kádru v zimní přestávce tým šlape jako švýcarské hodinky a v dalším domácím utkání přivítal kvalitní tým Police nad Metují. Před utkáním se v Ohníšově strhla průtrž mračen a bouřka, ale s pátou hodinou se vše trochu uklidnilo utkání mohlo začít. Vstup do utkání se vydařil domácím náramně. Již ve 3. minutě prostřelil Vlčka v brance hostí nejlepší střelec soutěže Honza Kuchta. Ohnišov hrál pozorně a rychle přistupoval k šikovným hráčům Police. Police měla velká problémy s rychlými protiútoky, které často zastavovala za cenu nedovoleného zákroku. Po jednom takovém neudržel brankář Vlček přímý kop a pro Macka již nebyl problém zvýšit vedení Ohnišova na 2:0. Akce hostí končily na připravené obraně, a tak udeřilo opět na druhé straně. V poslední minutě prvního poločasu se do míče opřel nestárnoucí matador Roman Kyral a krásnou ranou o břevno potěšil oko fotbalového diváka. Po této parádní brance odcházeli do kabin spokojenější hráči Ohnišova s vedením 3:0.

Sudí neměl pochopení pro Švorčíkovu legrácku

Druhý poločas se Ohnišov zatáhl na vlastní polovinu, kde bránil útočné snažení hráčů Police. Ve hře hostí však scházel pohyb a moment překvapení, takže obrana domácích neměla velký problém odvracet míč do bezpečné vzdálenosti od svoji svatyně. Nejvíce starostí přidělal domácímu brankáři Řezníček, ale s jeho střelami si Šenkýř poradil a svůj tým podržel. Hostujícímu celku se podařilo vykřesat jiskřičku naděje v 74. minutě zásluhou Čermáka, který se odhodlal k samostatné akci a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O malou kuriozitu se v 79. minutě postaral střídající Švorčík.  Dres jako vždy ven z trenek, tak ho pomezní vrací a žádá o úpravu. Hráč poslechne, vrací se za postranní čáru, dres zasouvá do trenek a s úsměvem říká pomeznímu. Koukej je v trenkách a po kroku na hřiště si triko hned vytahuje a říká a už je venku. Bohužel rozhodčí většinou nemají smysl pro humor a hned dostává žlutou kartu od hlavního rozhodčího, který to vysvětlil tím, že si z nich dělá srandu. To však bylo ze strany Police všechno a skóre utkání uzavřel svoji druhou brankou v utkání Macek, který využil chyby Švorčíka a s přehledem si poradil s brankářem Kučerou.

TJ Start Ohnišov
Kárník J. - vedoucí mužstva: Chválím hráče za předvedený výkon.

Spartak Police nad Metují
Karel Klimeš - předseda oddílu: Utkání jsme si prohráli tím, že jsme nedodrželi pokyny, které jsme si řekli v kabině. De facto to rozhodly branky na začátku a těsně před poločasem

J. Šenkýř [-] - T. Krahulec [-] , J. Čančara [-] , S. Krpata [-] , J. Kuchta [-] , J. Macek [-] , M. Cuberka [-] , R. Kyral [-] , P. Pokorný [-] , M. Trubač [-] , J. Králíček [-]

J. Vlček [-] (46. V. Kučera [-] ) - M. Hejnyš [-] (79. K. Švorčík [-] ) , J. Semerák [-] (73. J. Reimann [-] ) , J. Klapkovský [-] , J. Kollert [-] , J. Valtera [-] (71. A. Hlávka [-] ) , M. Jandík [-] (54. D. Sivak [-] ) , A. Bergmann [-] , J. Čermák [-] , P. Šnábl [-] , R. Řezníček [-]

ŽK: 20. P. Pokorný , 85. J. Kuchta - 42. P. Šnábl , 52. J. Valtera , 79. K. Švorčík .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Říha Mgr. Luboš - SLAVÍČEK Leoš, LEŽÍK Matěj.