22.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Dolní Lukavice nedopustila překvapení

0

Čtvrtý soutěžní tým přivítal soupeře z opačné strany tabulky. Domácí neměli vítězství nad hosty zadarmo, ale drobnosti rozhodly o dvou brankách, které určily domácím 3 body z tohoto zápasu.

Rozhodující branky

Po vyrovnaném začátku utkání přišel faul hostujícího Miroslava Brejchy ve 14. minutě a následný pokutový kop nebyl pro domácího Daniela Ščisláka problém a poslal domácí mužstvo do vedení. Po obdržené brance měli lepší pasáže hosté, kteří si dovedli vytvořit několik gólových šancí. V největší šanci hostů neuspěl Martin Zekucia, který  ze tří metrů netrefil hlavou bránu. Hosté měli potíže s přesnotí přihrávek a pouštěli domácí do  přečíslení. Při jednom z takovýchto přečíslení zachránila Záhoří od další branky tyč. Ke konci poločasu se po šťastném průchodu mezi dvěma hostujícími stopery dostal do šance ve 43. minutě Jiří Kroupa a nekompromisně zavěsil. Hráči se do šaten rozešli za stavu 2:0.

Tlak hostů

Hosté se snažili výt ve druhý půli aktivnější a tlačit Dolní Lukavici co to jen šlo. To se jim poměrně dařilo, ale domácí bránící kolikrát v 9ti lidech a skvěle chytající Karel Frančík, který si připsal několik solidních zákroků, dovedli eliminovat šance host. Po střele hostujícího Adama Rašky se rozezněla tyč tentokrát na brance hostů. V 75. minutě byli hosté gólu nejblíže. Střelu Martina Šloufa vykopával z takřka prázdné branky obránce domácích. Hosté se ale nemuseli cítit ukřivdění, jelikož do naprosto stejné situace se dostali i domácí. V 87. minutě měli domácí příležitost skórovat potřetí, ale vynikajícím zákrokem zlikvidoval Tomáš Černík střelu osamoceného Jiřího Kroupy. Za stavu 2:0 byl zápas ukončen a domácí získali 3 body.

TJ Sokol Dolní Lukavice
Miroslav Rotenborn: Hrál se celkem vyrovnaný fotbal, ve kterém rozhodlo to, že jsme dovedli na rozdíl od hostů proměnit své šance. Ve druhé půli kralovaly obrany obou celků, které pustili oba týmy do stejného minima šancí

TJ Záhoří
Václav Kovář: Naše mužstvo opět prohrálo, sice jsme se snažili, ale na šance nebo převahu v poli se nehraje.

K. Frančík [-] - M. Marics [-] , D. Bešta [-] , R. Kokoška [-] , J. Kroupa [-] , R. Tolar [-] - L. Vajai [-] , R. Kokoška [-] (65. D. Rotenborn [-] ) , D. Ščíslák [-] , M. Myslivec [-] - - V. Baumruk [-]