15.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

V zápase bohatém na branky Bory vysoko vyhrály

16. P. Malý , 47. O. Ostrýž - 13. P. Vaculík (p.) , 18. M. Vávra , 30. M. Špaček , 34. M. Ochrana , 37. A. Novotný , 55. M. Vávra
0

Bory si vítězstvím ve Věchnově udržely třetí místo v tabulce.

Bory pětkrát skórovaly

V prvním jarním zápase přivítal v tabulce dvanáctý Věchnov, třetí Bory. Na začátku zápasu byli aktivnější domácí hráči a svého soupeře přitlačili před jeho branku. Když se Bory vymanily z tlaku utekl v 13. minutě domácí obraně Antonín Novotný, který byl stažen v pokutovém území a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil Petr Vaculík - 0:1. V 18. minutě se situace na vlas opakovala. Tentokrát domácí obraně upláchl z pravé strany Martin Vávra a nedal domácímu brankáři Filipu Uhlířovi šanci - 0:2. Domácí nadále zlobili obranu Borů a v 26. minutě  se po rohovém kopu prosadil Petr Malý - 1:2. Brankové dostihy nadále pokračovaly a v 30. minutě se opět měnilo skóre zápasu. Bory rozehrávaly rohový kop, který hlavou usměrnil do domácí sítě Milan Špaček - 1:3. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 34. minutě rozehrávaly Bory standartku, míč se odrazil na vápno, kde napřáhl Miroslav Ochrana a na ukazately skóre svítilo již - 1:4. Bláznivý první poločas ukončily Bory pátou brankou. V 37. minutě házeli hosté dlouhý aut, který propadl na vápno, kde napřáhl nádherně Antonín Novotný a bylo to již - 1:5. Hosté tedy odcházeli do kabin za čtyřgólového vedení.

V druhém poločase padly již jen dvě branky

Do druhého poločasu domácí opět vlétli s odhodláním zápas zdramatizovat. V 47. minutě Bory propadly na polovině domácích a po brejku vstřelil branku Ondřej Ostrýž - 2:5. Domácí byli nadále aktivní, ale byli to opět hosté, kteří skórovali. V 55. minutě se k přímému volnému kopu postavil Milan Špaček, jeho střela letící do spojnice se odrazila před branku, kde byl nejrychleji u míče Martin Vávra a míč dorazil do sítě pošesté - 2:6. Zbývající část zápasu se odehrávala se šancemi na obou stranách, ale branku již 80 diváků nevidělo.

TJ Věchnov
Jiří Jedlička: Zasloužená výhra hostů, kteří trestali naše školácké chyby.

TJ Družstevník Bory
Jan Fňukal: Do jarní části sezóny jsme vstoupili důležitou výhrou, která se ale jak možná napovídá výsledek nerodila vůbec lehce. Domácí byli hlavně na začátku obou poločasů hodně aktivní a nebezpeční. První poločas jsme byli hodně produktivní, což nakonec zápas rozhodlo. Ve druhém poločase se střídala hra nahoru, dolů, což se divákům muselo líbit a zápas byl hektický až do samého jeho závěru.