24.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Mcely odčinily prohru s Křincem a doma deklasovaly Košík

0

Aktuální lídr tabulky a největší favorit na postup do III. třídy doma nezaváhal a rozstřílel trápící se Košík 9:3. Domácí tak odčinili prohru s Křincem z minulého kola a dále míří za postupem. Jasno může být již příští kolo, kdy zajíždí do druhých Žitovlic a k jistotě postupu jim stačí remíza, jelikož aktuálně mají právě na druhé Žitovlice náskok pěti bodů. Hosté z Košíka dále pokračují ve výsledkové krizi, kdy se jim podařilo naposledy bodovat v 19. kole s Vestcem. V tabulce Košíku patří 10. místo, kdy na deváté Chleby ztrácí již 5 bodů.

Jako první v zápase se dokázali prosadit hosté

Domácí jako lídr tabulky nastoupil k utkání s cílem získat tři body a přiblížit se vysněnému postupu. Zároveň se domácí snažili odčinit porážku z minulého kola v Křinci. Košík naopak nastupoval po týdnu volna a snažil se o to, aby z utkání si odvezl co nejlepší výsledek. Aktivně do zápasu vstoupili hosté, když z prvního jejich útoku šel hotující Ladislav Táborský sám na brankáře, ale svůj pokus nedal. To však hosty tolik mrzet nemuselo, protože hned z další šance se již hosté ujali vedení, když se krásnou střelou prezentoval Jaroslav Martínek. Domácí se z inkasované branky ihned oklepali, když o minutu později dokázal vyrovnat domácí Martin Hojsák a odstartoval tak své skvělé představení v zápase. Do 21. minuty stihl přidat ještě další dvě branky a zkompletoval tak svůj hattrick, domácí dokázali vývoj otočit a rázem vedli 3:1. Za dvě minuty na to se dokázal prosadit i domácí Jiří Pažout a domácí již vedli tříbrankovým rozdílem. Do konce poločasu naději pro hosty vykřesal hostující Lukáš Kubík, který stanovil poločasové skóre na 2:4 z pohledu Košíka.

Ve druhém poločase padlo šest branek

Druhý poločas domácí odstartovali brankové hody, posíleni průběžným vedením se do svého soupeře ještě více zakousli. Hosté často pod tlakem vytvářeli chyby, které domácí dokázali trestat. V 50. minutě se dokázal počtvrté v utkání prosadit Martin Hojsák, o pár minut později přidal další branku domácích Václav Löbl. Domácí byli jasně lepší a vytvářeli si šance jak na běžícím pásu. V 61. minutě dal svou pátou branku v utkání Martin Hojsák, pro kterého to byla celkově již 32. trefa v letošní sezóně. Hosté rozehráli a z následné akce se dokázal krásně pod břevno prosadit hostující Jaroslav Votoček. Domácí obržená branka vůbec nerozhodila a dál pokračovali v obléhání hostující brány a dočkali se o pár minut později, kdy osmou branku domácího celku vstřelil Jaroslav Mareček. Domácí byli při chuti a v 71. minutě se zapsal mezi střelce i Lukáš Bartoš a stanovil průběžné vedení pro domácí na 9:3. Ze strany domácích diváků se poté ozývalo známé "deset", ale hosté i s vypětím sil se tomu bránili. Blízko ke vstřelení oné desáté branky byl domácí Václav Klouček, ale svůj pokus namířil jen do břevna. Ve zbytku zápasu se již domácím nepodařilo přidat další branku a tak zápas končil výsledkem 9:3

Mcely
Petr Hájek (trenér): "Jsem rád, že tři body zůstaly doma. Diváky jsme museli určitě potěšit a odčinili jsme tak porážku z minulého týdne. Rád bych vyzdvihnul výkon Martina Hojsáka, který dokázal vstřelit pět branek a pochválil bych hráče z Košíka, kteří ke svému věku bojovali až do konce utkání. Momentálně nám chybí remíza k postupu, takže příští týden v Žitovlicích doufám, že budeme slavit postup. Nechceme spoléhat na zápas Křinec - Žitovlice, chceme to mít ve vlastních rukách."

TJ Sokol Košík
Jiří Paul (obránce): "Do zápasu jsem vstoupili výborně, z první akce jsme šli do vedení. Možná pdo tímto dojmem jsme pak chtěli s domácími hrát otevřený fotbal, a to se nám zle vymstilo. Domácí prakticky každou naší chybu potrestali a rychle zápas otočili. V druhé půli dál jasně dominovali a zaslouženě dokázali, že míří za postupem. Náš tým chci pochválit za obětavý výkon v závěru zápasu, kdy jsme odolali potupné desítce. A dále vyzdvihnout spolehlivý výkon stopera Míry Velíška. I když jsme hodně inkasovali, tak Míra si odehrál své."

Mcely
D. Bartoš [-] - J. Kulhánek [-] , M. Hojsák [-] , J. Němeček [-] (71. D. Fejér [-] ) , J. Mareček [-] - L. Bartoš [-] , J. Pažout [-] (81. J. Nešněra [-] ) , O. Bartoš [-] , J. Kosina [-] (84. V. Klouček [-] ) - V. Löbl [-] , M. Hojsák [-]

M. Boháček [-] - J. Nechánský [-] , J. Paul [-] , M. Velíšek [-] , J. Malý [-] (80. L. Kulich [-] ) - J. Votoček [-] , J. Martínek [-] , V. Kulich [-] (78. M. Kučera [-] ) , P. Nechánský [-] - L. Táborský [-] , L. Kubík [-] (46. P. Dušek [-] )

ŽK: 38. J. Pažout - 15. J. Malý , 32. J. Nechánský .
Místo: Mcely. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Špaček Přemysl - HOJSÁK Luboš (N), ZAJÍČEK Josef (N).