14.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | IV. třída sk. A, 2015-2016

--

Oslabený Smolivec neměl nárok

14. P. Šmrha , 29. T. Behenský , 34. D. Tichý (p.) , 36. J. Janouškovec , 59. J. Beneš (vl.) , 68. T. Rehák (p.)
0

Jen v devíti lidech přijela rezerva Starého Smolivce na půdu Mantova. Domácí měli na kontě dvě výhry v řadě (+ výhru na půdě Seče v 11. kole), to hosté zatím na jaře jednou vyhráli (4:2 s Neurazama) a jednou prohráli (4:6 s Hradcem). O tom, kdo byl v tomto klání favorit, není snad ani třeba psát...

Šmrha, Behenský, Tichý a Janouškovec

Hosté dlouho svému soupeři odolávali. Když se naskytla příležitost, tak vyrazili do útoku, ale v takovém počtu hráčů to bylo těžké. Proto končila většína akcí jen pouhým náznakem šance, natož nebezpečnou střelou či alespoň centrem. Baník, kterému v sestavě chyběl hráč 14. kola Angel Ulč, hrál chytře. Kombinoval a snažil se Smolivec unavit. Ve 14. minutě přišel i první gól. Jakub Janouškovec poslal do vápna centr, na který si naskočil Petr Šmrha a vedení 1:0 bylo na světě. Následovala čtvrthodinka, ve které mantovští pálili jednu příležitost za druhou. Ale v okolí 30. minuty přišla smršť, která definitivně rozhodla o vítězi.     V 29. minutě prokličkoval Tomáš Behenský mezi dvěma protihráči a propálil Karlíka. O pět minut později vybojoval Daniel Tichý penaltu, kterou sám (se štěstím) proměnil. V 36. minutě to bylo již 4:0. Autorem branky byl Jakub Janouškovec, který zužitkoval přesný pas Martina Wizovského.

+ Beneš i Rehák

Druhý poločas už se vyloženě jen dohrával. Starému Smolivci navíc chyběl i Václav Nachtman, který si krátce před pauzou přivodil zranění. A aby toho nebylo málo, tak se zraněním kolene musel odstoupit i Jiří Šíma. Doslova hororový zápas pro hosty. Doufejme, že budou oba v pořádku...

Baník už hrál na krásu. Gól na 5:0 si navíc vsítil sám Jiří Beneš, hráč Smolivce. Úsměvné situaci předcházel ostrý centr Janouškovce. Na konečných 6:0 upravil brankář Tomáš Rehák, který (také se štěstím) proměnil penaltu po dalším faulu na hbitého Tichého. Smůla pro Romana Karlíka, který i tentokrát vystihl směr střely, ale gólu nezabránil. Uvidíme, v jaké sestavě nastoupí Smolivec za týden v Pteníně. Mantov se může těšit na Hradec.

TJ Baník Mantov
Lubomír Housar, trenér a manažer Mantova: "Za body jsme samozřejmě rádi, ale jinak dneska těžko něco hodnotit. Soupeř přijel v devíti lidech a dohrával v sedmi. V prvním poločase poměrně dlouho držel stav 1:0, pak ale přišly tři slepené góly a nebylo o čem. Bohužel."

SK Starý Smolivec B
Jiří Šíma, hráč Starého Smolivce: "Přijelo nás devět, navíc se hrálo po májce, takže podle toho to taky vypadalo. Od začátku jsme se jenom bránili a až na jednu střelu Vaška Nachtmana jsme se k ohrožení branky nedostali. Před poločasem se zranil Václav Nachtman a hráli jsme v osmi. Zhruba v půlce půlky mi prasklo v koleni a zápas pro mě skončil taky. Dohrávali jsmee v sedmi, takže špatný."

T. Rehák [-] - T. Bystrán [-] , T. Korba [-] , J. Dráždil [-] , M. Wizovský [-] - T. Behenský [-] , D. Tichý [-] - P. Šmrha [-] , M. Šimandl [-] , J. Janouškovec [-] - J. Machač [-]

R. Karlík [-] - V. Spour [-] , D. Šíma [-] - J. Šíma [-] - J. Beneš [-] , T. Houlík [-] , P. Smažík [-] , V. Nachtman [-] , P. Pechr [-]

Hráči zápasu: T. Rehák , D. Tichý .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Šiška Pavel - KOLÁČEK Karel (N), MIČAN Václav (N).