12.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Hořice podlehly Kopidlnu 1:4 po jasném průběhu.

0

Na úvod hodnocení Marka Macáka ze strany Hořic B: ,,Na tento zápas nejraději zapomenout. Na jaře nejhorší výkon. Ve většině případů bez pohybu a chuti. Ikdyž se nedaří, tak by se mělo alespoň bojovat, ale my se pak už více věnovali komentování s rozhodčím a soupeřem. Domácí vyhráli zaslouženě a klidně nám ke konci utkání, když už to byla z naší strany totální katastrofa, mohli přidat více branek.´´

První poločas domácí Kopidlno vyhrálo 2:1.

Úvod utkání vyšel hostujícímu týmu na jedničku. Když Fátor vrací odražený míč do vápna, tam jej nejdříve minul Sláma, ale i tak se míč dostal až k Šlamberovi, který pod brankařem střílí první branku utkání 0:1. Bohužel je to ze strany Hořic víceméně vše. Drželi sice míč více na kopačkách, ale bylo hodně nepřesností v rozehře. Ve čtvrté minutě domácí mohli srovnat, ale zpětný míč do malého vápna odkopává do bezpečí Fátor. Domácí se postupně dostali do hry a využili hořického nedůrazu. Prakticky celý zápas to vypadalo, že hrají hosté o deseti, domácí vždy měli někoho volného, komu nahrát a ten měl dostatek času s tím něco udělat. Trest přišel v 18. minutě, kdy volný bek domácích centruje do vápna, kam si stihl doběhnout střední záložník a hlavou vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později střílí Zikmund nad. Ve 22. minutě kryje střelu domácích Tlustý. Ve 23. minutě zahrávají Hořice standardní situaci, míč doletěl k V. Machkovi, ale ten mířil hlavou vysoko nad. 26. minuta přinesla druhou branku domácích. Zikmund měl dostatek času na to, aby si připravil střelu, ta Tlustému vypadává z rukou a domácí pohodlně doráží do hořické branky - 2:1. O dvě minuty později vyráží střelu domácích Tlustý na roh. Zbytek poločasu se již spíše dohrává a stav je tedy 2:1 pro domácí tým.

Druhý poločas domácí ovládli a zvítězili 4:1.

V druhém poločase hosté chtěli s utkáním ještě něco udělat, ale bohužel to bylo jenom zbožným přáním. I když domácí začali spíše zezadu, aby neinkasovali, nebyli hosté z Hořic vůbec nebezpeční. Když už se dostávali do blízkosti branky, tak volili hosté složité nahrávky. Poměrně nezáživný fotbal končí třetí brankou domácích, kteří se dostali do brejku a v 74. minutě zvyšují na 3:1. V té chvíli už Hořice odpadají úplně a jen díky nepřesnosti domácích to neskončilo větším debaklem. Dopředu už hořičtí hráči nebyli vůbec nebezpeční, ve středu hřiště už prakticky nikdo ani nebyl, takže odražené míče si v poklidu sebrali domácí a útočili vesele dál. Z mnoha šancí se jim ale povedlo skórovat až v 89. minutě, kdy zvyšují na konečných 4:1. Na závěr opět hodnocení ze strany Marka Macáka: ,,Je třeba se nad tímto zápasem a přístupem hodně zamyslet. Že se nedaří, to tak někdy bývá, ale v takových zápasech se musí alespoň bojovat a když už ani to nepomůže, tak zkrátka přijmout porážku a snažit se aspoň o to, aby z toho nebyl ostudný výsledek, ne se na to vykašlat a jen čekat, kolik branek dostaneme.´´

FK Kopidlno B
Janda Petr (vedoucí Kopidlna B): Podrobnosti přineseme později.

TJ Jiskra Hořice B
Macák Marek (vedoucí Hořic B): V Kopidlně jsme snad nikdy nevyhráli a podobným výkonem se nám to také nikdy ani nepodaří. Z naší strany podprůměrné utkání a zasloužené vítězství domácích. Pokud chceme do konce soutěže udržet alespoň šesté místo, tak je třeba změnit vše, protože nás rozhodně nečekají lehčí utkání, spíše naopak.

M. Kovář [-] - V. Kazda [-] , T. Dřímal [-] , L. Komárek [-] , L. Komárek [-] - R. Dorď [-] , J. Zikmund [-] (74. V. Ulrych [-] ) , L. Hloušek [-] , P. Zedek [-] , A. Nasikovský [-] (46. T. Vodička [-] ) - M. Valnoha [-] (78. M. Brožíček [-] ) -

V. Tlustý [-] - T. Fátor [-] , R. Machek [-] , O. Kramule [-] , T. Hradecký [-] - J. Trejbal [-] , A. Šlambera [-] , J. Minčák [-] , M. Ernst [-] - V. Machek [-] (46. R. Tlustý [-] ) , M. Sláma [-] (67. P. Novotný [-] )

Hráči zápasu: J. Zikmund , M. Valnoha .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Šamko Vladislav - MATERNA Zbyněk, PLÍŠEK Martin.