23.kolo, Ústecký | Louny | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Žíželice otočily zápas ve svůj prospěch

0

Do zápasu nastupovali domácí jako favorité, a to nejen z důvodu vyššího postavení v tabulce, ale především kvůli značně oslabené sestavě hostí, kreří postrádali několik svých opor z důvodu zranění či pracovních povinností. V sestavě se tak objevil 52letý hrající trenér Jiří Zamrzla. Navíc v brance nastoupil ne zcela uzdravený Josef Večeře a na jeho výkonu to bylo bohužel znát.

Blatno tahalo za delší konec

Blatenští se dokázali dvakrát prosadit ve třetí desetiminutovce prvního poločasu zásluhou kanonýra Josefa Kohouta. Hosté sice dokázali brankou Richarda Němce ve 40. minutě snížit, ale ve 44. minutě byl rozdíl ve skore opět dvoubrankový, na 3:1 zvyšoval kapitán domácích Michal Adámek, který využil zdravotní indispozice soupeřova brankáře. Tomu se totiž během první části hry obnovilo nepříjemné zranění třísel a o přestávce byl nucen střídat.

Málo vídaný obrat

Naštěstí se podařilo narychlo povolat nestárnoucího Františka Lukáče, který se již před časem rozloučil s aktivní činností, ale v případě nutnosti je vždy ochoten svým spoluhráčům obětavě pomoci. Brankářský dres si navlékl další z veteránů, 48letý Martin Oppel, stálice obranných řad a svého nelehkého úkolu se zhostil téměř dokonale. Za celých 45 minut druhé půle si na něho nikdo nepřišel. Centrované míče ze standardních situací s jistotou odvracel a svým spoluhráčům v defenzivě tak velkým dílem pomohl a zároveň je dokázal nastartovat k málo vídanému obratu v zápase.

Deset minut po příchodu hráčů ze šaten byl totiž stav srovnán na 3:3, v 53. minutě snižoval Pavel Zuščík a jen o dvě minuty později se prosadil další ze zkušených hráčů Gustav Suchan a začínalo se prakticky od nuly. Domácí značně znervozněli a deset minut před závěrečným hvizdem rozhodčího dokonal obrat ve skóre na 3:4 svým druhým zásahem v zápase Pavel Zuščík. Blatenští se sice ještě ve zývající desetiminutovce zoufale snažili reagovat, ale v poslední minutě jim definitivní zásah zasadil další z dvougolových střelců zápasu Gustav Suchan, když využil velkého nedorozumění v obranných řadách Blatna a upravil tak na konečný výsledek 3:5.

Hráči zápasu

Jméno hráče: Gustav Suchan – pokud v jarní části za náš tým premiérově nastoupil, nikdy svým výkonem nezklamal, svými zkušenostmi dokáže nejen připravovat svým spoluhráčům šance ke skórování, ale i sám se často gólově prosadit

Jméno hráče: Richard Němec – další velká zimní posila, pokud se dokáže soustředit pouze na hru a nerozptylovat se někdy zbytečnými debatami s rozhodčím, je pro soupeřovu defenzivu velmi nebezpečný

Jméno hráče: Pavel Zuščík – v jarní části sezóny se mu možná nedařilo tak, jak by si sám představoval, ale již v předchozím zápase podal velice kvalitní výkon a stoupající křivku své výkonnosti dnes potvrdil dvěmi vstřelenými brankami

Autor: Jaroslav Feciškanin

TJ Žiželice
Jaroslav Feciškanin, administrátor TJ Žíželice: „ Opět jsme museli „díky“ výše uvedeným skutečnostem nastoupit ve značně kombinované sestavě. Průběh prvního poločasu tomu bohužel odpovídal. Když byl navíc nucen odstoupit, nepříjemným obnoveným zraněním natažených třísel limitovaný, brankář, nabádali jsme o poločasové přestávce své hráče, aby druhý poločas se ctí dohráli. Jakým způsobem se ale po přestávce na hřišti prezentovali, před tím musím smeknout pomyslný klobouk z hlavy... Díky velice obětavé hře a přístupu se jim podařilo svého soupeře dokonale zaskočit a málokdy vídaným obratem v zápase zaslouženě odvézt z obaváné hrací plochy všechny body. Pokud se nám podaří o letní pauze mužstvo vhodně doplnit, můžeme v nastávající sezóně dosáhnout něčeho, o čem předchozí generace za celá desetiletí od založení klubu, jehož 40. výročí brzy oslavíme, jen snilo... “

TJ Blatno
J. Pašíkovský [-] - J. Dubec [-] , P. Loukota [-] , M. Malecký [-] , M. Adámek [-] - P. Loukota [-] , M. Krajňák [-] , A. Harzer [-] , B. Lukáč [-] (75. P. Trenčan [-] ) - M. Strunz [-] , J. Kohout [-]

TJ Žiželice
T. Večeře [-] (46. F. Lukač [-] ) - M. Oppel [-] , L. Drchal [-] , M. Soukal [-] , R. Bašus [-] - J. Zamrzla [-] , M. Panský [-] , R. Svítek [-] , P. Zuščík [-] - R. Němec [-] , G. Suchan [-] -

ŽK: 31. M. Adámek , 31. P. Loukota , 63. J. Kohout , 76. M. Strunz - 5. P. Zuščík , 90. M. Panský .
Hráči zápasu: P. Zuščík , R. Němec , G. Suchan .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Lapka Ladislav - ŽEBRAKOVSKÝ Libor (N), SEMAN Ladislav (N).