--

--

0

Sedmizápasovou šňůru bez vítězství utnul Vyškov na půdě mladých ševců

Úvod zápasu patřil juniorce ševců, která si také vypracovala větší brankové příležitosti. S těmi však zacházela hodně ledabyle a gólmana Vyškova nepřekonala. Již ve třetí minutě pálil po Kurtinově centru ve skluzu Červenka, Kollár byl ovšem u tyče včas. Po čtvrthodině hry se opřel z dobrých třiceti metrů do balonů Hradil a hostující brankář měl s jeho pokusem plné rukavice práce. Další výraznější momenty přišly teprve v závěru úvodního dějství. Nejprve se na zlínské straně prodral za obranu Kurtin a po jeho zakončení z otočky musel Kollár vytasit další těžký zákrok. Vyškov vyslal první varování o chvíli později. Jeřábek se probíjel do střelecké pozice a Jurič mu balon na poslední chvíli ukopl. Pak Jeřábka hledal Vintr, jenomže jako poslední instance se znovu ukázal Jurič. Těsně před odchodem do kabin ještě zaútočili také žlutomodří. Benčíkův centr prodloužil na zadní tyč Koller, číhající Kurtin měl ovšem balon na dlouhou nohu a zakončení mu nevyšlo dle jeho představ.

Na začátku druhého dějství tahali za delší konec hosté. O.Vintr si obhodil Zavadila a jeho střelu z úhlu vyrazil Adamuška na roh. Potom měl po špatném podběhnutí zlínského gólmana na hlavě vedoucí branku Kucharčuk, jenomže odkrytou svatyni přestřelil. Do třetice už to ale Vyškovu vyšlo. Kucharčuk centroval a Filip Novotný měl na vápně dostatek času, aby míč zpracoval, udělal kličku Adamuškovi a poslal míč do prázdné brány – 0:1. Hosté mohli navýšit vedení o čtyři minuty později, kdy střelu Novotného do prázdné brány odkopl všudybyl Jurič. Čtvrthodiny před koncem si to k domácí bráně mašíroval také Josef Lička, nicméně vystřelil nad břevno. Hned vzápětí se na opačné straně uvolnil Chwaszcz a jen těsně minul Kollárovu bránu. Žlutomodří se ještě v závěru snažili alespoň vyrovnat, hosté však výborně bránili a cestu za jejich záda našel deset minut před koncem pouze Kurtin, jehož přesný centr Nehoda zakončil hodně nedůrazně. A tak ještě na konci střetnutí musel trnout také Adamuška, kterého dalekonosnou střelou málem nachytal O.Vintr, zlínský gólman však balon vyrazil.

FC TRINITY Zlín B
Jan Somberg, trenér Zlína: Relativně slušný výkon jsme předváděli ještě v prvním poločase, v němž jsme měli hru pod kontrolou a soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Sami jsme se však dostali pouze do dvou výraznějších šancí, které jsme navíc neproměnili. Ve druhé půli si někteří hráči začali dělat na hřišti, co chtějí. Počínali si nezodpovědně a běhavý, agresivní soupeř toho dokázal využít a potrestat nás. Nějaké příležitosti k vyrovnání jsme si vypracovali, bohužel Kurtin nepotvrdil v zakončení příslušnost k širšímu kádru A-mužstva a také Nehoda si měl počínat na malém vápně při své šanci mnohem důrazněji.

MFK Vyškov
Valdemar Horváth, asistent trenéra MFK Vyškov: Začátek prvního poločasu přinesl mírnou aktivitu domácích a několik šancí, ale branku jsme nedostali. My jsme měli jedinou příležitost, kdy po průniku O.Vintra zblokovala obrana domácích střelu Filipa Novotného. Ve druhém poločase jsme byli daleko aktivnější, nejdříve přišla šance O.Vintra a pak i Kucharčuka, který netrefil po rohovém kopu prázdnou branku. Další šanci už jsme proměnili, když rychlou akci po pravé straně s následným centrem Kucharčuka proměnil Filip Novotný. V 75.minutě měl ještě velkou šanci Pepa Lička, ale branku přestřelil. Do konce utkání jsme pak výborně bránili a Zlín jsme i přes velkou snahu o vyrovnání do dalších šancí už nepustili. I když byl dnešní fotbal velmi průměrný, podařilo se nám po dlouhé sérii bez vítězství konečně zabodovat. Přesto, že jsem nehráli bez chyb, tak jsme udrželi čisté konto a hráli velmi disciplinovaně.

J. Adamuška [-] - P. Zavadil [-] , M. Malý [-] , M. Jurič [-] , L. Benčík [-] - E. Hradil [-] (63. N. Višněvský [-] ) , P. Hlobil [-] , M. Koller [-] , M. Blanař [-] (78. P. Nehoda [-] ) - Š. Červenka [-] (46. Š. Chwaszcz [-] ) , P. Kurtin [-]