--

--

0

Ligové trio Kalouda-Sadílek-Hlúpik režírovalo debakl Opavy

Zápas začal vlažně a dlouho to vypadalo, že žádný neobvyklý průběh mít nebude. Gólové stavidla otevřel až v 16. minutě po první vážnější šanci Kalouda. O tři minuty později už svítil na tabuli průběžný výsledek 2:0, střelec první branky připravil gólovku Hlúpikovi, který se nemýlil. Kalouda nahrál i na další dvě branky. Nejdříve se po jeho pasu radoval Civić, rohový kop zase uklidil do brány Reinberk. Ještě před pauzou se měnilo skóre popáté. Zajíc dostal kolmici mezi obránce, přihrál na druhou stranu Sadílkovi, který míč snadno uklidil do sítě. Domácí tak odcházeli do kabin za stavu 5:0.

Jenže Opava se překvapivě nevzdala. Nejdříve dorazil míč za Daňka Uvíra, o čtyři minuty později trefil tyč Kubalák. Ten se postaral také o branku na 2:5, když neomylně proměnil samostatný únik. Slovácko další drama nepřipustilo. Standardku Kaloudy usměrnil za Štencela Zajíc a čtvrt hodiny před koncem se po rohu prosadil Jeleček. Zápas se dohrával v exhibičním tempu, modrobílí předváděli ukázkové kombinace a motali hlavu soupeřově obraně. Především trio Hlúpik, Kalouda a Sadílek soupeři zatápělo. Kalouda se prosadil nádhernou ranou z přímáku, a skóre upravil na konečných 9:2 Sadílek. Slovácko po fantastickém zápase bere tři body a je třetí v tabulce MSFL.

1. FC Slovácko B
Vladimír Michal, trenér Slovácka: Dnes jsme to odehráli s obrovskou chutí, byla radost se na ten zápas dívat. Ale na druhou stranu vzhledem k tomu, jak jsme to dnes měli poskládané, tak vítězství bylo naší povinností.

SFC Opava B
Lubomír Hrabina, trenér Opavy: Soupeř proti nám nastoupil v silné sestavě, ale to nás neomlouvá. Byli jsme bez šance, Slovácko nás přehrávalo ve všech směrech. Navíc bylo hodně produktivní. Bylo jen otázkou, kolik nám dá branek.

M. Daněk [-] - J. Prajza [-] , P. Reinberk [-] , R. Mezlík [-] , E. Civič [-] (78. P. Galuška [-] ) - J. Valenta [-] , F. Hlúpik [-] , L. Sadílek [-] , L. Kalouda [-] - T. Jeleček [-] , T. Zajíc [-]