18.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

Nepomuk zvládl duel v Černicích pěti góly!

68. R. Kozák - 6. R. Rous , 14. R. Rous , 54. M. Švec (p.) , 61. J. Vosyka , 65. R. Rous
0

Černice nadále zůstávají na devíti získaných bodech, když ani podruhé v sezóně nedokázaly vyzrát na Nepomuk, který je tak na jaře stále stoprocentní.

Hosté vyrazili k ošidnému duelu na půdu posledního celku průběžné tabulky. A roli favorita začali naplňovat od samotného začátku. Již v šesté minutě totiž využil zmatku v obraně Černic Radek Rous, jenž si našel kulatý nesmysl a přehodil brankáře Daňka. Ze zápasu neuběhla ani čtvrthodinka a domácí již měli před sebou dvoubrankové manko. Nepomuk předvedl akci po levé straně, přišla příhra pod sebe opět na Radka Rouse, který uspěl ranou po zemi kolem gólmana. Gólostroj se ale následně zadrhl, do poločasu již více než sto dvacet přítomných diváků branku nevidělo a vše tak měla rozhodnout půle druhá.

A tak se také stalo. Již ve čtyřiapadesáté minutě navyšoval z penalty Miroslav Švec, když potrestal předchozí faul na Michala Barana. Za dalších sedm minut navíc přebral pěknou kolmici Jakub Vosyka a tváří v tvář Daňkovi uspěl obstřelením. Pátý gól na sebe nechal čekat ještě méně. Michal Baran byl opět faulován ve vápně a nařízený pokutový kop rozehrál Viktora na Radka Rouse, který tak zkompletoval hattrick. Vzápětí se dostalo čestného úspěchů domácím barvám. Müller natáhl ke střele, která byla sražena a dorážkou tak zapsal své jméno na listinu střelců Radek Kozák. Utkání se tak již jen pouze dohrávalo a oba celky se rozešli po výsledku 1:5.

TJ Sokol Plzeň - Černice
Daněk Zdeněk: „Zasloužená prohra. Rozhodly naše hrubé individuální chyby.“

FK Nepomuk
Josef Viktora: „Dneska jednoduché hodnocení. Měli jsme trošku strach před zápasem, že to podceníme, protože to my umíme, ale průměrný výkon stačil na přesvědčivou výhru.“

Z. Daněk ml. [-] - M. Laibl [-] , J. Bystřický [-] , P. Mlnařík [-] , R. Nádraský [-] (63. J. Nedvěd [-] ) - J. Mastný [-] , P. Mastný [-] , V. Hasenöhrl [-] , T. Mudra [-] - R. Kozák [-] , J. Müller [-]

FK Nepomuk
M. Baroch [-] - J. Viktora [-] (68. P. Panc [-] ) , J. Kalabza [-] , M. Baran [-] , J. Vosyka [-] (61. P. Váňa [-] ) , J. Kozák [-] , R. Rous [-] (66. J. Rous [-] ) , L. Zajíc [-] (66. J. Ticháček [-] ) , M. Švec [-] , T. Voráček [-] , V. Janoch [-]

ŽK: 64. J. Nedvěd , 83. J. Mastný - 43. R. Rous .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Šálková Helena - ČERMÁK Vladimír, SLADKÝ Stanislav.