22.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Náchod bez větších obtíží zvítězil v Broumově

37. M. Punar , 41. M. Brich , 53. M. Malý
0

Náchodští šli od úvodu za třemi body. Do poločasu se hosté ujali dvougólového vedení, které ve druhé půli ještě navýšili. Náchod mohl přidat i čtvrtý gól, náchodský Jan Hable se ale férově přiznal ke své hře rukou, kterou rozhodčí přehlédli.

Náchod se ujímá vedení

Náchodští vstoupili do zápasu s Broumovem aktivně, své vypracované šance ale zakončovali nepřesně. V prvních minutách se do zakončení dostal Marek Brich i ve formě hrající Patrik Simon, oba střelci Náchoda ale neseřídili svá mířidla přesně a minuli branku. Broumovští prověřili hostujícího gólmana až po dvaceti minutách hry, František Baláž ale neměl se zakončením domácích výraznější starosti. Ve třicáté minutě napřáhl k další střele Patrik Simon, domácí gólman Jakub Drahorád si ale s jeho zakončením věděl rady.

Skóre se poprvé měnilo v sedmatřicáté minutě. Martin Punar rozehrával standardní situaci hostů a jeho prudký centr si našel cestu až za záda domácího brankáře Drahoráda. O pár minut později Náchod navýšil své vedení. Náchodští vybojovali míč ve středu hřiště, Roman Pípek přesnou přihrávkou za obranu našel rozběhnutého Marka Bricha, který ještě stihl míč jemně tečovat, a balon se tak pod brankářem Drahorádem dostal do broumovské sítě podruhé. Náchod se ujal poločasového vedení 0:2.

Třetí gól hostů a fair play Jana Hable

Uklidňující třetí trefu mohli hosté zaznamenat krátce po změně stran. Centr Lukáše Říhy usměrnil do broumovské branky Jan Hable, jeho gólovou radost však překazil pomezní rozhodčí a jeho zdvižený praporek. Neuznaná branka mohla Náchod mrzet pouze do třiapadesáté minuty. Hosté zvýšili na 0:3 díky akci po ose Hable – Brich – Malý. Jan Hable vybojoval míč a přihrál Marku Brichovi. Marek Brich si všiml dobře postaveného Martina Malého, který si v zakončení věděl rady a vstřelil branku. V 58. minutě žádný z rozhodčích nenamítal nic proti gólu Tomáše Petra. Výhrady měl pouze Jan Hable, autor gólové přihrávky, který se sám přiznal k tomu, že v momentě zpracování balonu zahrál rukou. Stav proto zůstal 0:3. Broumov mohl v závěru zápasu snížit, Marek Gago ale na náchodského Baláže nevyzrál. Náchod si tak z Broumova odvezl výhru 0:3.