--

--

0

Béčko Sigmy Olomouc zvýšilo náskok v čele tabulky už na 9 bodů

Sigma hned od první minuty začala plnit úlohu favorita. Hrálo se jen na polovici soupeře a záhy přišly šance. Texl hlavičkoval po centru Falty, brankář Mucha vyrážel na roh. Pak střílel dvakrát nepřesně Hladík. Skóre se poprvé měnilo ve 25.minutě. Na pas Štěrby si na levé křídlo naběhl Vavřík, protáhl se do vápna, přihrál pod sebe a Adam Ševčík skóroval. Další možnosti Sigma spálila, ale ještě do pauzy to vyšlo znovu. Po rohovém kopu dal na 2:0 hlavou Ondřej Ševčík.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Sigma hrála, hosté se jen bránili. A domácí přidali další branky. V 71.minutě protlačil Falta míč do sítě přes brankáře s obráncem a bylo to 3:0. O čtyři minuty později rozhodčí odpískal pokutový kop za souboj Rolince s Lukáškem ve vápně bez míče, navíc kapitán hostů dostal červenou kartu. Penaltu Rolinc proměnil. Výsledek na 5:0 pečetil minutu před koncem Vavřík po krásné přihrávce Kalvacha.

SK Sigma Olomouc B
Augustin Chromý, trenér Sigmy: Postavení v tabulce není vždycky důležité. Holice se ukázala jako houževnatý nepříjemný tým. Povedlo se nám po vedení jedna nula dát druhý gól do šatny, ten byl myslím rozhodující. Potom se nám hrálo druhý poločas lépe, hráči už se uvolnili a mohli prodat to, co v sobě mají, tedy technickou vyspělost, pohyb s míčem i bez míče. Postupně jsme zvyšovali vedení a měli jsme hru víceméně v rukou. Kluci vědí, že musí o své místo bojovat a nemůžou nic vypustit, protože tam čekají další a to je ta zdravá konkurence, která je musí natolik motivovat, aby hráli pořád naplno.

1. HFK Olomouc
Jiří Derco, trenér HFK Olomouc: Jsem zklamaný z toho, že jsme nic nepředvedli. Byl to absolutně zakřiknutý výkon. Hráči měli hrát uvolněně, protože nebyli pod žádným tlakem, ale nám dnes chyběla taková zdravá sebedůvěra. Měli jsme malé zaujetí pro hru. Tak se nehraje o body, i když je kvalita soupeře vysoká. Sigma si hraje svoji soutěž, hráči udělali velký pokrok a jsou, dá se říct, druholigoví fotbalisté.

M. Bárta [-] - J. Texl [-] , O. Ševčík [-] , J. Štěrba [-] , P. Vavřík [-] - J. Hladík [-] (78. D. Fišer [-] ) , P. Ševčík [-] , L. Kalvach [-] , Š. Falta [-] (73. M. Schmidt [-] ) - F. Richter [-] , A. Ševčík [-] (64. J. Rolinc [-] )

F. Mucha [-] - J. Můčka [-] , O. Lysoněk [-] , J. Lukášek [-] , J. Hlavica [-] - D. Bača [-] , O. Kostorek [-] (60. O. Buček [-] ) , J. Grézl [-] , J. Bernard [-] (66. P. Drbal [-] ) - R. Varaďa [-] (46. D. Hornich [-] ) , P. Soukup [-]

ŽK: 35. O. Ševčík - 10. R. Varaďa , 44. P. Soukup . ČK: 75. J. Lukášek .