--

--

--

0

Souboj tabulkových sousedů nakonec dopadl lépe pro hosty, kteří odčinili špatný vstup do zápasu a otočili jeho vývoj.

Souboj celků ze špice tabulky začali lépe domácí. Hlúpik po levé straně utekl svým strážcům, naservíroval balon Zajícovi, pro kterého už nebyl problém otevřít účet zápasu. Brzy ale vyrovnal někdejší hráč Slovácka Lukáš Zelenka, za jehož střelou ke vzdálenější tyči plachtil gólman Daněk marně. V závěru poločasu navíc domácí inkasovali další úder, když se po hezké individuální akci Hirsche trefil Koudelka a hosté šli do kabina za příznivého stavu 1:2.

Domácí se ve druhé půli tlačili za vyrovnáním, jenže stačila jedna nepozornost a Prostějov přidal třetí gól. Zelenka rozehrál doleva na sprintujícího Koudelku, ten ideálně předložil míč Hirschovi, kterému ve skórování nezabránil ani dobíhající obránce. Domácí zvýšili aktivitu ale za své úsilí byli odměněni pouze snížením, když se opět osvědčila spolupráce Hlúpika se Zajícem. V závěrečné čtvrthodině sice modrobílí mocně tlačili, ale třetí gól už do sítě nedotlačili.

1. FC Slovácko B
Jan Palinek, trenér Slovácka: Za druhý poločas jsme si aspoň vyrovnat zasloužili. Vypracovali jsme si několik střeleckých příležitostí, bohužel nebyly přesně zakončeny, ani ze standardních situací se nám nedařilo a soupeř nás trestal. Naši mladí kluci se musejí ještě hodně učit třeba od zkušených matadorů Kroupy a Zelenky.

1.SK Prostějov
Roman Popelka, asistent trenéra Prostějova: Jsem pochopitelně rád, že jsme navázali na výkon z minulého týdne. Dnes jsme k němu přidali ještě ty potřebné góly. Bylo to o to těžší, že jsme dostali brzký gól, přestože hra byla víceméně vyrovnaná. Naštěstí jsme se s tím vypořádali, velmi důležitý gól přišel před poločasem, po přestávce jsme možná i kvůli větru pustili soupeře více do hry. Paradoxně jsme z toho vytěžili třetí gól, což soupeře zaskočilo. Závěr byl trochu napínavější, ale jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Hrajeme kompaktně, jsme schopni soupeře přinutit k chybám a využít brejky.

M. Daněk [-] - J. Prajza [-] , M. Holek [-] , R. Mezlík [-] , E. Civič [-] (67. T. Jeleček [-] ) - L. Michna [-] (46. M. Machač [-] ) , M. Havlík [-] , L. Sadílek [-] , F. Hlúpik [-] - P. Galuška [-] , T. Zajíc [-]

Z. Kofroň [-] - P. Krejčíř [-] , M. Sus [-] , T. Zatloukal [-] , A. Rus [-] - J. Pančochář [-] , L. Zelenka [-] , Z. Fládr [-] , M. Hirsch [-] - J. Koudelka [-] (79. M. Sečkář [-] ) , K. Kroupa [-]

ŽK: 84. F. Hlúpik , 87. T. Jeleček - 86. M. Sečkář .
Místo: Kunovice. Počet diváků: 100.