25.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

FOTOGALERIE: Černá prohrála a rozloučila se s I.B třídou

59. P. Pavlis , 72. J. Šlak - 29. J. Rillich , 44. Z. Vrátil , 90. T. Kaňa
0

Utkání se předehrávalo už v pátek, protože útočník Černé Martin Koza se o víkendu žení a jeho spoluhráči u toho samozřejmě nemůžou chybět. I hosté byli za páteční termín vzhledem k začínajícím Frymburským slavnostem rádi. A se situací Černé, která potřebovala vyhrát, aby se dostala před posledním kolem ze sestupující příčky, neměli žádné slitování. Po půli vedl Frymburk 2:0, když se trefili produktivní Rillich s Vrátilem. Domácí dokázali manko dohnat, jenomže v 90. minutě padlo rozhodnutí...

Osvědčení střelci z posledních zápasů se znovu prosadili

Černá měla nůž pod krkem. Proti Frymburku potřebovala stůj co stůj vyhrát, aby si udržela naději na záchranu. Domácí do utkání nevstoupili zle, prvních patnáct minut měli větší držení balónu. Pak ale převzal iniciativu Frymburk a Černé začala nervozita svazovat nohy. Hosté se dostali do vedení díky svému produktivnímu duu. Nejprve se prosadil Hráč minulého kola Rillich, na jeho úspěch navázal brankou na 0:2 Vrátil. Obě branky byly pohledné, ale zvlášť Vrátilova dalekonosná střela stála skutečně za to. Frymburk po půli po zásluze vedl a s Černou to vůbec nevypadalo dobře.

Černá se hnala za výhrou, Frymburk se ale nedal

Domácí tým ve druhé půli prostřídal, hrající trenér Frnka pustil do hry Krále, Kordíka pak nahradil Michal Koza. Frymburk upustil od aktivní hry a Černá vycítila šanci. V 59. minutě uspěl Pavlis střelou za vápnem, když se trefil pod břevno branky, kterou tentokrát v dresu Frymburku hájil Václav Šisler. A v 72. minutě přišla už pořádná zápletka. Po standardce se zorientoval v nepřehledné situaci před bránou Šlak a prostřelil míč do sítě a domácí se mohli rvát o vítězství. Za stavu 2:2 měl velké šance Černé k dokonání velkolepého obratu Havierník. Ten jednou v nadějné pozici branku přestřelil, jeho další střelecký pokus pak zlikvidoval brankář Vítek. Schober pak ze strany střílel vedle Šislerovy tyče, Černé chybělo v zakončení více klidu. Frymburk si počkal na protiútok a v 90. minutě dal razítko na sestup svého soupeře – hosté utekli a Kaňa svou brankou rozhodl – 2:3. Černá tak padá po roce stráveném v I.B třídě zpět do okresního přeboru, ale svým působením v soutěži rozhodně nezklamala, pro každého byla nepříjemným soupeřem, o čemž by mohl vyprávět třeba aktuální lídr soutěže z Plané, který padl s Černou 2:5.

TJ Černá v Pošumaví
Milan Frnka (trenér): „Jenom výhra nám dávala naději na setrvání v soutěži, moc dobře jsme tak věděli, o co hrajeme. Bohužel se nám ale nepodařil první poločas, nešlo nám to, přihrávku jsme si nedali, neběhali jsme. V druhém poločase se naše hra zlepšila a dvěma góly jsme se dostali do hry. Vše jsme vsadili na to výsledek otočit, ale v úplném závěru dal Frymburk z protiútoku vítězný gól. Remíza by pro nás při bodovém zisku soupeřů v bojích o záchranu nic neřešila. Vše jsme vrhli v závěru do útoku, na zadní vrátka už jsme nemysleli. Nedá se nic dělat, spadlo se, nějaká kritika bude, ale myslím, že je třeba vidět i ty pozitivní stránky sezóny. Doplatili jsme i na to, že se nám zranil Martin Koza, který je pro nás v útoku hodně důležitý, máme úzký kádr a zranění se nám bohužel nevyhnula.“

FC Šumava Frymburk
Vlastimil Mertl (trenér): "Zápas se hrál v pátek a my jako tradičně měli problémy se sestavou. Do branky šel veterán a bývalý hráč V. Šisler a musím se přiznat, že mě příjemně překvapil. Ze začátku jsme se nemohli srovnat s hrbolatým hřištěm, což nám trvalo 20 minut. Potom už jsme hru zjednodušili, převzali jsme otěže zápasu a vstřelili dva pěkné góly, a to rozhodlo o osudu utkání. Domácím se sice podařilo ve druhé půli vyrovnat a poté vsadili vše na útok, protože remíza pro ně nic neřešila, a to byla voda na náš mlýn. Měli jsme plno šancí, jenže naše koncovka je trvale žalostná. Nakonec se šťastně trefil Kaňa v samém závěru a pečetil tak naše zasloužené vítězství. Domácí tým hrál celkem dobře a byla vidět snaha všech hráčů se ještě zachránit, a docela mě mrzí, že soutěž stejně tak jako Horní Planá opouštějí. My tak přijdeme o dvě atraktivní derby, které má vždy výbornou atmosféru a diváckou kulisu. Přeji jim brzký návrat do 1. B třídy, kam určitě patří. Rozhodčí tentokrát zvládl zápas s přehledem, až na obě červené karty, které byli naprosto zbytečné a nepochopitelné. Nejlepším hráčem na hřišti byl stoper Jan Šisler, a záložník Vrátil, který se prezentoval pěkným gólem ze 40 metrů."

J. Bublík [-] - M. Frnka [-] (46. V. Král [-] ) , J. Šlak [-] , M. Schober [-] , T. Kordík [-] (62. M. Koza [-] ) - J. Černý [-] , M. Sivák [-] , K. Strnad [-] , P. Pavlis [-] - L. Brůha [-] , J. Havierník [-]

V. Šisler [-] - J. Ribár [-] , J. Šisler [-] , K. Malák [-] - T. Kaňa [-] (90. M. Neumann [-] ) , R. Mertl [-] , D. Račák [-] - S. Budík [-] (90. F. Malina [-] ) , Z. Vrátil [-] (64. D. Antl [-] ) , P. Tichovský [-] (74. J. Salzer [-] ) , J. Rillich [-] -

ŽK: 45. J. Černý - 32. K. Malák , 75. D. Račák . ČK: 75. M. Sivák - 83. K. Malák .
Místo: Černá. Počet diváků: 70. Rozhodčí: KREJNÍK Petr - ROUS Zdeněk, HLADÍK Pavel.