23.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Vlachovice těsně přehrály Dolní Bečvu

0

Ve Vlachovicích padaly branky až po změně stran. Domácí ze svého tlaku vytěžili první branku až v 51. minutě, kdy se trefil Chovanec. Druhou branku o 20 minut později zaznamenal David Hlavica a jednalo se o branku vítěznou. Za hosty dokázal pouze snížit Radek Růčka.

Vlachovice potřebovaly proti Dolní Bečvě nutně zvítězit a po dvou prohraných zápasech konečně získat tři body. To Dolní Bečva zažívá těžkou krizi a vzhledem ke stíhací jízdě Podkopné Lhoty se Dolní Bečva pomalu a jistě se sesouvá na poslední místo v tabulce. Navíc se hosté museli ve Vlachovicích vypořádat s velkou marodkou. Domácí tým v prvním poločase hrál aktivně a vypracoval si velké množství šancí, všechny ale skončili na hostujícím gólmanovi Stolárikovi.

První branka padla hned po příchodu ze šatny. V 51. minutě se poprvé v zápase prosadily Vlachovice, kdy se z bezprostřední dorážky trefil Roman Chovanec – 1:0. I po vstřelení brance byli domácí lepším týmem, ale Stolárik v brance Dolní Bečvy držel naděje svého týmu. Do dvoubrankového vedení odskočily Vlachovice v 71. minutě. David Hlavica se kličkou zbavil obránce a svým zakončením nedal tentokrát brankáři šanci -2:0. Hosté dokázali snížit v 83. minutě, kdy se z přímého kopu prosadil Radek Růčka. Jeho gól ale k zisku bodů nevedl a tak Dolní Bečva odjíždí z Vlachovic s prázdnou. Ty se momentálně nacházejí na 10. místě tabulky, ale sestupové příčky jsou pořád velmi blízko. Dolní Bečva se se ziskem 25. bodů nachází na úplném chvostu tabulky a o své setrvání v 1.A třídě bude muset ještě hodně bojovat.

SK Vlachovice
Tomáš Kolouch (kapitán): Od začátku to byl od nás festival neproměněných šancí. Do šancí jsme se dostávali, ale nedokázali jsme překonat hostujícího gólmana. Bohužel první střela hostů v zápase skončila v síti, když se z trestného kopu trefil hostující hráč. Pak se už zápas jen dohrával.

M. Polášek [-] - J. Hovězák [-] , Š. Trčka [-] (46. J. Pekárek [-] ) , J. Nedavaška [-] , O. Šimoník [-] (54. D. Hlavica [-] ) , Z. Míča [-] , F. Macek [-] , T. Olejník [-] , R. Chovanec [-] (60. P. Rak [-] ) , V. Trčka [-] , T. Kolouch [-]

FC Dolní Bečva
M. Stolárik [-] - R. Růčka [-] , P. Vojkůvka [-] , D. Drabina [-] , D. Vašek [-] , M. Trna [-] , J. Krhut [-] (56. R. Hrubý [-] ) , L. Němec [-] , R. Růčka [-] (72. F. Tichý [-] ) , P. Balán [-] , P. Stavinoha [-]

ŽK: 60. Z. Míča , 82. J. Pekárek , 85. F. Macek - 55. J. Krhut , 68. R. Růčka , 86. P. Vojkůvka .
Místo: Vlachovice. Počet diváků: 110. Rozhodčí: RYBKA Ondřej - AMBROZ Zdeněk, ZAPLETAL Jan.