2.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Oslabený Šluknov B, který byl donucen nastoupit s velkým počtem dorostenců, si nevedl špatně a domácího favorita rozhodně potrápil

0

Tým FK Mikulášovice hostil ve druhém kole okresního přeboru pro okres Děčín B zálohu oddílu SK Plaston Šluknov. Zápas to byl vícemeně vyrovnaný i naproti tomu, že hosté přijeli se značně oslabeným a nezkušeným kádrem

Rychlý mikulášovický gól obránce Jaroslava Koldy, domácí uklidnil a i nadále kontrolovali hru

Mikulášovický kádr vlétl do prvního poločasu jako uragán. Už ve 2. minutě se v závaru před Uchytilovou brankou nejlépe zorientoval obránce Kolda a poslal domácí do vedení 1:0. Svěřenci Vojtěcha Šimka i nadále pokračovali ve svižném tempu a stále se pokoušeli dostávat před brankáře hostů. Domácí tlak dosvědčuje obrovská šance mikulášovického záložníka, který skoro na hranici malého vápna vůbec netrefil skákající míč a z příležitosti byla zapomenutá minulost. Na opačné straně ukázal svou ekvibrilistiku Erich Jílek , prošel skrz tři obránce a nacentroval na nabíhajícího kapitána Vyšohlída, ale ten nabídnutý centr nedoběhl, neboť signalizoval hlavnímu arrbitrovu Šefčíkovi, že byl stažen za dres. Mikulášovice neustále pokračovaly v neuvěřitelném zahazování šancí, a proto po nastřelení Uchytilovy tyče se stav utkání nezměnil a poločasové skóre tak ztroskotalo na pouhém jednogólovém kreditu.

Pohledný fotbal z obou stran, bojovný výkon šluknovské rezervy a povedený dalekonosný střelecký pokus mladého Tomáše Krále. Takto vypadal druhý poločas...

Na začátku druhého poločasu oba mančafty spíše vyčkávaly na chybu soupeře, která přišla v 57. minutě, kdy se šluknovský útočník Martin Jarábek dostal po pravé straně do velkého vápna, ale bohužel si míč moc předkopl a brankář Jaromír Tesař zhatil tuto slibně vypadající příežitost. Hra byla stále vyrovnaná, bez větších příležitostí, proto gól Mikulášovic přišel všem přítomným jako by spadl zčistajasna z nebe, neboť nakoplý balón mikulašovickým stoperem z domácího vápna našel střídajícího útočníka Martina Briestenského, jehož parádní lobovaná střela zapadla za pravou tyč. Po tomto gólu nabral zápas na obrátkách, šance domácích střídaly dalekonosné pokusy šluknovských fotbalistů. Taktika hostů se vyplatila a Královou střelou z 30 metrů zdramatizovali závěr utkání. Hned na to se pokusily Mikulášovice odpověděť rychlým gólem, ale výbornou střelu Lukáše Nováka k levé tyči, zlikvidoval ještě lepším zákrokem šluknovský brankář. Hosté i nadále upřednostňovali hru vabank, která svědčila oku diváka, proto poslední desetiminutovka opravdu stála za to. V první obrovské šanci se vyskytl po rohovém kopu kapitán Vyšohlíd, jehož ostrá hlavička smolně skončila na pravé tyčce. Domácí sympaticky nezalezli a využívali řídčejší obrany hostů, ale jejich šance skončila jen vysoko nad horní tyčí Uchytilovy brány. Zápas ukončil střelecký pokus mikulášoveckého útočníka Lukáše Nováka, který zahučel jen těsně vedle tyče.

SK Šluknov B
Milan Brynda (vedoucí týmu SK Plaston Šluknov): Musím poděkovat za obětavý výkon našich. Obzvláště potom mladíkům, kteří si užili těžkou premiéru v mužstvu dospělých a nevedli si vůbec zle. Kdyby na naší lavičce sedělo o dva hráče více, konečný výsledek utkání mohl vypadat úplně jinak.

Mikulášovice
J. Tesař [-] - O. Linhart [-] , L. Novák [-] , R. Vichterey [-] , O. Šach [-] (57. P. Budiš [-] ) , J. Soukup [-] (59. F. Křehký [-] ) , M. Kozák [-] , J. Petružálek [-] , M. Soukup [-] , P. Miller [-] (46. M. Briestenský [-] ) , J. Kolda [-] (46. P. Opočenský [-] )

T. Uchytil [-] - F. Dvořák [-] , P. Suk [-] , M. Borek [-] , I. Rybář [-] - J. Vyšohlíd [-] , E. Jílek [-] , L. Šeliga [-] - M. Jarábek [-] , T. Král [-] , P. Marek [-]

Hráči zápasu: J. Kolda , M. Briestenský - T. Uchytil .
Místo: Mikulášovice. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Šefčík Ladislav - KADORA Ondřej, JANDA Miroslav.