13.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Jestřebí si venku zastřílelo, domácí bez šance

0

Zkušené Jestřebí přijelo na Libchavu. Očekával se zápas s týmy z různých zákoutí tabulky. Jestřebí bylo druhé, kdežto Libchava v samém středu ligy. Papírově byli slabší domácí a Jestřebí je přejelo, možná až moc krutým výsledkem...

Nervozní začátek

Hráči obou celků začali s lehkou nervozitou. Zřejmě si uvědomovovali, jak moc důležité utkání to ve výsledku může být. Jestřebí, naneštěstí pro Libchavu, disponuje týmem, který má zkušenosti na vysoké úrovni. Nezastavilo je ani hřiště, které hostům vůbec, ale vůbec nevyhovovalo. Libchava se tak uchýlila ke hře vzduchem. Celky meli své šance, hlavně domácí, kteří své dvě tutovky neproměnili a začali se vézt. První gól utkání si na své konto připsal Jakub Čvančara a nad Libchavou se začala stahovat mračna. Za pět minut se totiž prosadil Lorenc Michal a stav utkání byl již 2:0. To bylo z první poloviny vše a do šaten se tedy odešlo za téhož stavu.

Potvrzení vítězství hostů

Druhá polovina začala hned penaltou, kterou s přehledem proměnil Michal Lorenc. To byl jeho druhý zásah. Tato branka znamnala zvýšení náskoku na 3:0. Poté se hra trochu sklidnila a Jestřebí si začalo hrát vyloženě to své. Čtvrtou branku si připsal Martin Kněžour v minutě 69. Za dalších deset minut se již podruhé v zápase prosadil Jakub Čvančara. Na 5:1, alespoň kosmeticky, snížil Miroslav Vyšohlíd a odvrátil tak naprostou blamáž svého celku. Podtrhnutí výsledku přišlo z kopaček Martina Kolaříka, který tak dovršil vysoké vítězství svého celku z Jestřebí, v poměru 6:1 pro hosty.

TJ Horní Libchava
Václav Erben (trenér Libchavy): „Dnes jsme jednoznačně chtěli překvapit. To se nám ale hrubě nepovedlo. V první půli jsme sice nehráli špatně a hostům jsme se docela vyrovnali, ale v té druhé nás jasně přehráli. Hrálo se dnes atraktivně a je škoda, že nám to tam moc nepadalo.“

TJ Jestřebí-Provodín
Pavel Kolář (trenér Jestřebí): „Je to prales a když neporazíme týmy jako jsou Libchava, tak budeme v pralese dlouho. To je jasné. Jinak musím podotknout, že někteří hráči hráli dobře, ale někteří, především střídající, zahráli špatně. Faktem je, že ten výsledek dost možná zkresluje. Pro Libchavu je to až moc kruté.“

M. Groman [-] - P. Heinrich [-] , V. Ondrúšek [-] , J. Brejška [-] (46. D. Hašek [-] ) , O. Pospíšil [-] , P. Bilý [-] (72. D. Horák [-] ) , T. Hřebřina [-] , V. Tkachenko [-] , M. Vyšohlíd [-] , R. Tichý [-] (65. R. Krasniqi [-] ) , J. Králíček [-]

M. Procházka [-] - P. Diro [-] (46. M. Kněžour [-] ) , J. Čvančara [-] , M. Lorenc [-] , M. Martínka [-] (77. J. Trhlík [-] ) , M. Kolařík [-] , T. Karas [-] , M. Žižka [-] , P. Wágner [-] , G. Süssner [-] , L. Trnečka [-] (65. L. Prkno [-] )

ŽK: 15. O. Pospíšil - 89. G. Süssner . ČK: 53. V. Ondrúšek - 73. P. Wágner .
Hráči zápasu: V. Tkachenko .
Místo: H.Libchava. Počet diváků: 20. Rozhodčí: German ml. Robert - VŠECHOVSKÝ Jan, MAREK Zdenek.