4.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. D, 2015-2016

--

Solnice si s chutí zastřílela

21. T. Rýznar , 38. T. Rýznar , 42. D. Zaňka , 51. F. Kadavý , 55. Z. Schod (p.)
0

Solnice se tímto vítězstvím posunula na druhé místo v tabulce a prohání zatím neporažené Černíkovice. Hostům nelze upřít snahu, ale mladý tým Kostelce teprve sbírá zkušenosti s dospělým fotbalem.

Sólo Rýznara přes celé hřiště

Solnice na soupeře doslova vlétla, vysoko presovala a nepouštěla kostelecké mladíky k postupné rozehrávce. Hostující obraně dělaly obrovské problémy nakopávané míče. Paradoxně se domácí dostali do vedení gólem, který se na trávnících příliš často nevidí. Tomáš Rýznar převzal míč ještě na svojí polovině,  udělal si ze všech bránících hráčů slalomové tyče a svoje sólo precizně zakončil podél brankáře. Tato branka vnesla klid na kopačky hráčů Solnice. Ve 38. minutě přidal svojí druhou branku v zápase Tomáš Rýznar a tříbrankové vedení obstaral pro v pohodě a s chutí hrající Solnici zkušený útočník Zaňka

Kostelci chybí zkušenosti a klid v zakončení

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako ten první. Obrana hostů byla pod neustálým tlakem a kupila jednu chybu za druhou. Jednu takovou využil benjamínek František Kadavý. V 55. minutě zastavili hosté za pomocí nedovoleného útoku hráče Solnice. K pokutovému kopu se postavil Schod a s velkým přehledem zvýšil již na 5:0. Až po této brance se také osmělili směrem dopředu hosté.  Kostelec si dokázal vytvořit mírný tlak, ale ze tří tutových šancí nebyl schopný překonat brankáře Solnice. Zde se projevila nezkušenost mladých hráčů kostelecké rezervy. Brankář Bocek si tedy připsal první letošní vychytanou nulu. Solnice byla v tomto zápase lepší ve všech směrem. Body zůstávají zaslouženě doma a kostelečtí mladíci budou muset  zabojovat za týden, kdy přivítají v derby Velešov Doudleby.

SK Solnice
M. Kadavý - trenér domácí: Mladíci z Kostelce předvedli kvalitní výkon a výsledek je pro ně krutý. Naši hráči tentokrát neměli problém s proměňováním šancí.Skóre otevřel Tomáš Rýznar nevídaným sólem přes celé hřiště. Pochvalu zaslouží celý tým včetně všech střídajících hráčů.

SK Solnice
A. Bocek [-] - T. Rýznar [-] (86. J. Kubec [-] ) , M. Gajda [-] (75. R. Vrba [-] ) , M. Rýznar [-] , R. Hartman [-] - M. Camara [-] (63. J. Kalous [-] ) , M. Staporek [-] (59. T. Kubec [-] ) , F. Kadavý [-] - D. Zaňka [-] (73. M. Švorc [-] ) , Z. Schod [-] - M. Mertlík [-]

FK Kostelec nad Orlicí B
J. Kozel [-] - A. Jošt [-] (66. L. Krupka [-] ) , M. Hochmann [-] , V. Bartoš [-] , J. Peremský [-] , T. Novák [-] (25. M. Kaplan [-] ) , J. Vilímek [-] (46. T. Kozel [-] ) , T. Poledno [-] , J. Švandrlík [-] , D. Málek [-] , M. Johanides [-] (74. A. Lipenský [-] )

ŽK: 45. M. Camara - 27. D. Málek , 30. V. Bartoš , 40. J. Švandrlík , 43. J. Peremský .
Místo: Solnice. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Říha Jiří - MLYNÁŘ Michal, ŘÍHA Michal.