2.kolo, Středočeský | Nymburk | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Bobnice překvapily Stratov

0

Bobnicím vyšel vstup do sezóny naprosto parádně. V prvním kole vyhráli díky jedinému gólu v Kamenném Zboží a teď si dokázaly poradit se Stratovem. Ten minulé kolo doma vybojoval remízu 2:2 proti Kounicím, ale teď se trápil. Nakonec prohrál o tři góly a v tabulce má pouze jeden bod. Bobnice jsou v tabulce na druhém místě o skóre za vedoucím týmem Strak.

Zikmund trestňákem zavelel k obratu

Přitom na začátku zápasu to s domácím týmem nebylo příliš dobré. Dokonce prohrával o jeden gól. V 15. minutě sice kopaly Bobnice standardní situaci, jenže místo toho aby daly gól, tak se Stratov dostal do přečíslení, na jehož konci byl střelec Ladislav Jelínek. Bobnice ale zabojovaly a deset minut poté se mohl ke standardce postavit Tomáš Zikmund. Jeho pohádková levačka provedla trestňák naprosto parádně a po střele do šibenice to bylo 1:1. Bobnice se ještě před přestávkou dostaly do vedení, když Glas dostal kolmý míč za obranu, předběhl soupeře a střelou podél gólmana na přední tyč rozvlnil síť.

Neuvěřitelný vlastní gól

A Bobnice pokračovaly úspěšně i ve druhém poločase. Po hodině hry už vedly o dvě branky. A tentokrát se o to postaral zase Petr Glas. Po centru z levé strany poslal míč z voleje za tyč Ulmanovi brány. Hosté pak reagovali tím, že se dopředu vysunul stoper Michal Kubín a ten Bobnicím solidně zatopil. Při jedné jeho velké šanci ale vychytal Tomáš Hurych. Nakonec ale hosty potopila nešťastná situace v 73. minutě. Domácí odkopli dlouhý míč, Jelínek ho chtěl poslat vlastnímu brankáři, ten byl ale tak nešťastně vyběhnutý z brány, že ho Jelínek nechtěně přeloboval a míč skončil v bráně. Z toho už se pak Stratov vzpamatovat nedokázal.

Bobnice/Dvory
Tomáš Hurych (brankář, Bobnice):: „Říkali jsme si, že bod bude v tomto utkání zlatej, ale nakonec máme všechny tři body a celkem jasně jsme vyhráli. Prostě jsme zabojovali a odjezdili to. Musím říct, že se mi naše hra hodně líbila. Máme šest bodů a je to super. Snad nás to nakopne do dalších zápasů. Teď máme Kounice a věřím, že jim zadarmo nic určitě nenecháme.“

Sokol Stratov
Michal Kubín (obránce, Stratov):: „Bylo to katastrofální. Nebe a dudy, když vezmu v úvahu minulé utkání. Jeli jsme do Bobnic nabuzení, že jsme odehráli dobrý zápas proti Kounicím a mysleli, že to přijde samo. Jenže jsme neběhali a nedovedli si přihrát míč. Bylo to strašné. Dali jsme gól na 1:0 naprosto z ničeho a myslel jsem, že nás to nakopne a zvedneme se. Jenže pak jsme dostali góly. Když si pak dal Jelínek vlastní gól, byl to další hřebík do naší rakve.“

T. Hurych [-] - L. Řehák [-] , P. Glas [-] , V. Grospič [-] , D. Dvořák [-] , J. Kovařík [-] , M. Douša [-] , T. Zikmund [-] , J. Urbánek [-] , M. Kordík [-] , P. Červinka [-]

P. Ulman [-] - P. Horvát [-] , M. Kubín [-] , L. Novák [-] , M. Zach [-] (46. P. Soukup [-] ) - M. Horvát [-] , D. Kubín [-] , L. Jelínek [-] , M. Effenberger [-] - D. Petráš [-] , Z. Walter [-]

ŽK: 43. P. Červinka .
Hráči zápasu: T. Zikmund .
Místo: Bobnice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Soukup Milan - RICHTER Stanislav (N), JIROVSKÝ Jaroslav (N).