5.kolo, Středočeský | Nymburk | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Bobnický Zikmund byl překvapivě v útoku a hattrickem sestřelil Dvory

0

Bobnicím to letos šlape hodně solidně! Tým, který byl vloni v jednu chvíli na spodku a nakonec skončil na sedmém místě tabulky, vybojoval letos třetí výhru. Nyní je čtvrtý se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Kounice. Zmiňovanou třetí výhru vybojoval proti týmu Dvorů, který po výhře v prvním kole (2:1 ve Všechlapech) čtyřikrát v řadě prohrál a je v tabulce na předposledním místě, navíc díky lepšímu skóre. Zápas 5. kola rozhodl hattrick Tomáše Zikmund.

Dvě krásné trefy Zikmunda

Byl to právě velezkušený někdejší divizní hráč Litole Tomáš Zikmund a pochopitelně jeho „zabijácká“ levačka, která sestřelila Dvory. K překvapení všech fanoušků se ovšem neobjevil na jeho tradiční pozici stopera, nýbrž vyběhl do útoku. O první gól se postaral ve 25. minutě. To si naběhnul na střed hřiště, kde dostal parádní míč a střelou z vápna zamířil levačkou naprosto přesně. Druhý gól přidal ve 33. Minutě, když si zastavil autové vhazování, udělal dva soupeře, ze strany prošel do vápna a střelou na přední tyč navýšil vedení domácích na 2:0. Dvougólový náskok domácích ale trval pouhé dvě minuty, když snížil na 2:1 Tomáš Filipčík, když domácí špatně odkopli nebezpečný míč. Dvory mohly dát v první půli ještě o gól navíc, ovšem pokus Poupy, který šel sám na bránu, vyrazil brankář Tomáš Hurych na roh.

Dvory vyrovnaly jen na 2 minuty

Ve druhém poločase si Bobnice hlídaly těsný náskok. I tak se ale hostům podařilo vyrovnat. Bylo to až v samém závěru zápasu. V 82. minutě Poupa vyhrál souboj jeden na jednoho a umístil míč přesně k tyči. Radost Dvorů ovšem vydržela jen chviličku. Za dvě minuty našel Pavel Červinka Zikmunda a ten napálil míč z voleje na zadní tyč. Zaskočení hosté už se na vyrovnání nezmohli, a tak odjeli s prázdnou.

Bobnice/Dvory
Tomáš Hurych (brankář, Bobnice): „Oběma týmům chybělo pár hráčů, což bylo znát. V podstatě my jsme si udělali soupeře sami. Měli bychom je v klidu přehrát, ale oni nás potrápili. Výhra se každopádně počítá. První půlku jsme mysleli, že je po dvou gólech přejedeme. Jenže oni do půlky snížili a po přestávce jsme se nedostali k ničemu závratnému. Když pak vyrovnali, tak naštěstí Zikmund přidal třetí gól.“

Dvory
Tomáš Loudil (brankář, Dvory): „Byl to zápas Tomáše Zikmunda a projevily se jeho zkušenosti z Litole. Nám chyběl Adam Soukal a soupeř měl navíc hodně dobrou obranu. Myslím, že ten zápas zrovna extra fotbalový nebyl. Nám chybí hodně hráčů, netrénuje se a ještě jsme se pořádně nesešli, na čemž mám podíl i já. Je nás šestnáct, ale věčně se hraje v jedenácti. Až se sejdeme, tak to bude lepší.“

T. Hurych [-] - J. Kovařík [-] , J. Urbánek [-] , L. Řehák [-] , V. Grospič [-] (70. K. Kindl [-] ) , T. Zikmund [-] , P. Červinka [-] , L. Fidrmuc [-] (46. J. Nešněra [-] ) , V. Šťastný [-] , M. Kordík [-] , D. Dvořák [-]

Dvory
T. Loudil [-] - L. Bárta [-] , R. Lochman [-] , D. Poupa [-] , T. Filipčík [-] , D. Záruba [-] , P. Sobota [-] , P. Valiček [-] , V. Šimon [-] , L. Jebavý [-] , M. Pýcha [-]

Místo: Bobnice. Počet diváků: 43. Rozhodčí: Tovara Milan - BEDNÁŘ Pavel (N), SUDEK Jakub (N).