22.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

8. O. Važík , 35. M. Telnar , 74. V. Bystroň , 86. J. Adámek , 91. M. Telnar (p.) - 26. J. Rychlý , 54. J. Rychlý
12

Ve 22. Kole přivítaly Petřkovice na domácí půdě Velkou Polom. Aktuální forma Velké Polomi je na bodu mrazu a nepomohl tomu ani tento zápas, Petřkovice hrály docela pohledný fotbal, stejně i polomští se snažili fanouškům dopřát dobrý fotbalový zážitek. Hlavní problém Polomi jsou aktuálně zranění a chybějící hráči, což ale nijak nesnižuje kvalitu Polomi či Petřkovic

Brzký gól hned z kraje zápasu

První poločas byl herně nahoru dolů. Hodně nevynucených chyb v obou obranách, nakonec ale odcházeli domácí s jednogolovým náskokem po první půli. Úvod vyšel domácímu celku skvěle! Už v 8. minutě se Kotala dostal do úniku a předložil míč pod sebe na Ondřeje Važíka a ten prostřelil brankáře Válka – 1:0. Přestože úvod ze strany Polomi ideální úplně nebyl, tak se už ve 26. minutě povedlo hostům srovnat. Jan Rychlý kličkou zaskočil domácího obránce a vystřelil z hranice vápna přesně k pravé tyči – 1:1. Petřkovičtí se z obdržené branky snažili rychle otřepat, nijak je tato branka nepoznamenala a pokračovali ve svém výkonu. Ve 35. minutě po centru domácí opět šli do vedení, když se prosadil Mario Telnar – 2:1. Za tohoto stavu i skončila první půle, ve které se lépe prezentovali domácí a také s jednobrankovým vedením odcházeli do šaten po právu.

Penalta v závěru pečetila výhru

V druhé půli se hostům podařilo vyrovnat. Ale celkově se polomští na vstřelenou branku moc nadřeli a zbytečnými chybami dostávali laciné branky. Svou druhou brankou srovnával podruhé Jan Rychlý, když si našel prostor na malém vápně a znovu prostřelil domácího brankáře. Vyrovnaný stav zůstal až do 74. minuty, když rukou zahrál jeden z hostujících hráčů, tak měli petřkovičtí k dispozici přímý kop, který dokonale proměnil Vojtěch Bystroň a poslal domácí tým opět do vedení – 3:2. Druhý poločas ovládali prakticky už jen Petřkovice a v 86. minutě to utvrdil z rohového kopu Jiří Adámek, který dostal domácí tým do dvoubrankového vedení. Hosté ještě dle všeho reklamovali faul domácího hráče, ale s tímto neuspěli a tak gól platil – 4:2. Frustrace hostů podtrhla výhru Petřkovic, když v 91. minutě jeden z hráčů Polomi fauloval ve vápně a domácí celek měl k dispozici pokutový kop. Ten suverénně do pravého rohu branky trefil Mario Telnar a připsal si druhou branku v utkání – 5:2. Petřkovice po velmi slušném výkonu doma uhájily všechny body a předvedly lekci z produktivity.

FC Odra Petřkovice
D. Charvát [-] - D. Körner [-] , D. Lech [-] (46. P. Večerek [-] ) , M. Telnar [-] , D. Fojtík [-] (79. J. Kusák [-] ) , D. Kotala [-] (67. M. Vošvrda [-] ) , A. Lacina [-] (46. M. Činčala [-] ) , O. Važík [-] (46. J. Adámek [-] ) , V. Bystroň [-] , J. Vančo [-] , L. Kundrát [-]

TJ Velká Polom
D. Válek [-] - V. Chromečka [-] (72. A. Rychlý [-] ) , J. Kopřiva [-] , J. Rychlý [-] , J. Stadtherr [-] (54. Š. Kotala [-] ) , P. Strakoš [-] (46. J. Tománek [-] ) , J. Chmel [-] , P. Zahradník [-] , L. Zápotočný [-] , D. Cihlář [-] (54. V. Vaněk [-] ) , J. Stadtherr [-]

ŽK: 13. M. Telnar - 51. V. Chromečka , 90. P. Zahradník .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: LEVINGER Milan - DULÍNEK Róbert, HEROLD Martin (N).