18.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Myslibořice i díky hattricku Josefa Matouška porazily doma Blatnici

18

Fotbalisté Myslibořic doma porazili Blatnici 4:3 a potvrdili výhru z Hrotovic. Hostům se příliš nepovedla první půle a ve druhém poločase už jen zápas korigovali

Domácí si vypracovali slušný násko

Za slunného nedělního odpoledne se v Myslibořicích hrál důležitý zápas mezi domácími Myslibořicemi a Blatnicí. Zápas začal vyrovnanou partií, ovšem šťastnější byli domácí, když Bohumil Mencák vyzval Josefa Matouška ke skórování už v 9. minutě. Hosté přišli s odpovědí v 21. minutě z pokutového kopu, který s přehledem proměnil hostující kapitán Jiří Trnka, a začínalo se tak od nuly. Myslibořice však dokonale zužitkovaly poslední desetiminutovku prvního poločasu, nejdřív se po rychlé akci po ose Fňukal – Hvězda – Mencák, prosadil poslední jmenovaný do prázdné branky. Následně v rozmezí dvou minut zkompletoval Josef Matoušek hattrick, když nejdříve dorazil Hvězdovu střelu a těsně před koncem prvního poločasu proměnil dokonalou přihrávku Ludvíka před odkrytou branku Jiřího Holíka. Do kabin se tak šlo za luxusního tříbrankového náskoku domácích.

Hosté už jen snížili

Ve druhém poločase domácí prostřídali, ale hlavně ubrali z nastaveného tempa a tahali jednoznačně za kratší konec. Blatnice byla aktivnější i po zranění kapitána Jiřího Trnky. V 69. minutě po trestném kopu domácí brankář Billa stačil tvrdou ránu jen vyrazit, ke smůle domácích, přesně k důraznému Zbyňkovi Nedvědickému, který neměl problém z malého vápna snížit na 4:2. O 4 minuty později po další standartní situaci, tentokrát po rohovém komu se dostal míč k Tomáši Cechovi, který se z bezprostřední vzdálenosti dokázal zorientovat nejrychleji a zadělal na konečné drama v závěru zápasu. Myslibořice však i s nutnou dávkou štěstí v poslední minutě nastavení udrželi jednobrankový náskok a získali tak velice důležité tři body za výhru 4:3.

TJ Myslibořice
Čapoun Martin, vedoucí: Rozdílné poločasy, jako nebe a dudy. První poločas jsme zvládli velice dobře a dokonale využili slabou chvíli soupeře a vstřelili tři branky, ovšem pak jsme po půlce prostřídali a Blatnice začala mít o dost navrch. Naštěstí se nám však podařilo udržet vedení až do závěrečného hvizdu a bereme tak důležité tři body. Díky soupeři za férový a klidný zápas.

D. Billa [-] - D. Kunčík [-] (60. D. Šoustal [-] ) , P. Vejvoda [-] , L. Macháček [-] , O. Smolka [-] (74. T. Kratochvíl [-] ) - J. Fňukal [-] (60. J. Dvořák [-] ) , L. Šabata [-] , J. Matoušek [-] (46. S. Marek [-] ) , M. Ludvík [-] (46. A. Macháček [-] ) - F. Hvězda [-] , B. Mencák [-]