16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Stachy opět vyzrály na Střelské Hoštice

16. V. Lukeš , 30. M. Šíp , 59. J. Kadlec , 74. J. Mánek , 85. T. Kortus - 32. P. Zídek
24

První vzájemné měření ovládly na podzim Stachy, tentokrát chtěly Střelské Hoštice odplatu. Oslabená hostující sestava však slibovala zajímavé utkání.

Demolice?

Úvodní branky se diváci dočkali na začátku 16. minuty, kdy brankáře Tomáše Vlka překonal domácí Václav Lukeš. Parádní vstup domácích do zápasu navíc dokázal přesně po půl hodině hry Martin Šíp a Stachy šly do dvoubrankového trháku. Jenže hosté se nechtěli vzdát a dvě minuty po inkasování druhého gólu vstřelil kontaktní branku po dlouhém nákopu Petr Zídek.

Hosté se pokusili za stavu 1:2 o vyrovnání, Stachy však v 59. minutě opět udeřily. O třetí branku domácích se postaral dvaadvacetiletý Josef Kadlec. Tato branka definitivně položila hostující hráče a do konce zápasu zvládli domácí vstřelit ještě dvě branky. V 74. minutě se prosadil střídající Jiří Mánek a pátou branku přidal další střídající hráč Tadeáš Kortus, který byl v dané chvíli pouhé tři minuty na hřišti.

Stachy tak i podruhé v sezoně vyzrály na Střelské Hoštice a po výsledku 5:1 získaly veledůležité tři body v bojích ve spodních patrech tabulky.

TJ Sokol Stachy
Pavel Mareš - vedoucí mužstva: Zasloužené vítězství. Zápas se nám velice povedl a všichni hráči vydali ze sebe své maximum. Až na jednu šanci jsme Hošticím nic neumožnili.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Michal Kokrda - kapitán: Ve druhém jarním kole jsme zajížděli na hřiště jediného našeho přemožitele z podzimu a to do Stach. Bez několika hráčů základní sestavy jsme nesehráli vydařené utkání. Soupeř byl na nás dobře připraven, hrál kombinačně po zemi a trestal naši nepozornost a nedůraz. Naše hra postrádal nápad a tak jsme se z nakopávaných balónů dopředu prosadili pouze jednou. V boji o prvenství v soutěži jsme však neztratili neboť Bavorov v Netolicích také nebodoval

R. Šebánek [-] - J. Řezník [-] (91. M. Voldřich [-] ) , P. Záleský [-] , T. Fleišer [-] , F. Bílý [-] (58. J. Mánek [-] ) , V. Lukeš [-] (88. P. Foltýn [-] ) , J. Kadlec [-] (82. T. Kortus [-] ) , D. Červený [-] , M. Šíp [-] , A. Lutovský [-] , D. Pek [-]

T. Vlk [-] - D. Šperl [-] , V. Hozman [-] , M. Kokrda [-] (69. J. Šíp [-] ) , P. Zídek [-] (66. J. Jáchym [-] ) - P. Hlava [-] , P. Málek [-] , V. Dohonyi [-] , K. Heřman [-] - P. Rejšek [-] , K. Fedorov [-]

ŽK: 40. J. Řezník - 60. K. Heřman , 62. M. Kokrda , 68. D. Šperl .
Hráči zápasu: M. Šíp .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Kříž Karel ml. - KOLLMANN Jaroslav, CIGÁŇ Roman.