19.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Kladno doma vyzrálo na statečné Klecany, rozhodl Novák

7

V sobotu se proti sobě utkali celky kladenské rezervy a Klecan. Pro oba kluby byl sobotní střed velmi důležitým, protože šlo o další tři důležité body do tabulky. Lépe zápas zvládli domácí, kteří se dokázali hned třikrát prosadit a nedali svému soupeři sebemenší šanci. Rozhodl už v desáté minutě Novák.

Rychle rozhodnutí a dynamická hra

První poločas se držel velmi jasně dané dynamiky. Hosté měli nemálo šancí, ale velmi jim chyběla větší produktivita. Oproti tomu domácí byli rychlí, efektivní a dařilo se jim dostávat velmi svižně do útočné fáze.

Z toho také vzešel úvodní gól Kladna, když se po průchodu obranou Klecan k přihrávce odhodlal jeden z hráčů domácích a připravený Novák neměl problém míč uklidit do hostující sítě – 1:0.

Druhý gól přišel po rychlém protiútoku, když se do zakončení dostal aktivní Jankovský a navýšil na průběžných 2:0.

Pro hosty byla velká rána situace, ve které se zranil gólman Hrkal, konkrétně se tak stalo ve 44. minutě.

Závěr prvního poločasu nám už žádnou akci nepřinesl, a proto se můžeme plynule přesunout do poloviny druhé

.

Marné snažení hostů a udržení skóre

Druhý poločas se lépe povedl hostujícímu celku, opět zde ale hrála velmi velkou roli produktivita.

Hned ve 46. minutě se do šance dostal Smíšek, který ale tváří v tvář brankáři neuspěl.

Z následného rohu se do zakončení dostal ještě jednou, opět bez úspěchu. Poté se do šance dostal hostující Urban, který ale domácí branku přestřelil. A další šance domácích.

Ani Sváta ale nedokázal vyzrát na domácího brankáře a Kladno tak stále drželo příznivý výsledek.

Navíc se dokázalo z ojedinělé situace prosadit a navýšit své vedení na průběžných 3:0, když se po brejku prosadil už podruhé v zápase Jankovský

Do šance se poté dostal příchozí hostující Bartoš, také ale nenašel skulinu, kterou by míč propasoval za záda gólmana Ševceho.

Tímto výsledkem tedy zápas skončil. Klecany, nespokojené s výsledkem, se musely obejít bez bodového zisku, naopak Kladno ber

e vše.

MSK Klecany
Jiří Kruťa - předseda klubu: Opět zklamání. Na jaře jsme stále bez bodu, máme velkou marodku, každý zápas o někoho přicházíme a nedaří se. Vyhlížíme návrat hráčů. Do příštího zápasu jsme motivovaní.