17.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

Votice doma po vydařené první půli skolili favority z Klecan!

8

To je tedy šok!

Domácí z Votic zvládly zápas s Klecany na jedničku a získali cenné tři body.

Po velmi povedeném prvním poločase, když nejdříve vstřelili první branku a po vyrovnávacím gólu hostů přebrali vedení zpět, ukázaly Votice soupěři, že ani poslední celek tabulky není radno podceňovat.

Rozhodl Kramný.

Dokonalý vstup outsidera

První minuty na hřišti... proběhly velmi rychle. Hned po prvních pár desítkách vteřin se míče ujal domácí Navrátil a zakončil přesně - 1:0. To hostujícímu celku z Klecan pochopitelně moc nevyhovovalo a tak se pokoušel co nejrychleji zareagovat. V roli favorita ale nedokázal projevit žádnou značnou převahu a tak ho gól v jedenácté minutě vysvobodil z beznaděje. Po dlouhém autu hostů se míč dostal až do vápna, kde si ho všiml Dvořák a poslal ho za záda gólmana Tůmy - 1:1.

První poločas následně provázely další šance domácích, kteří se nejevili jako nejslabší celek tabulky, ba naopak. Jejich nekončící snaha se projevila ve 27. minutě, kdy si vedení vzali zpátky. Po pohledné týmové akci se míč dostal až ke Kramnému. Ten si se svou příležitostí poradil bezchybně a upravil skóre na 2:1.

Nezajímavá druhá polovina

Druhý poločas se vyvíjel pomalu a v poměrně jednoduchém vzorci. Hosté se snažili utkání zvrátit ve svůj prospěch a domácí se stáhli, aby tomu zamezili.

Tlak hostujícího celku samozřejmě doprovázela zakončení.

Žádné z nich se ale neujalo a vypadalo to, že Votice vážně zvládnou udržet vedení na své straně.

Po závěrečném hvizdu hlavního arbitra se domácí ocitli v oprávněné euforii.

Hosté naopak musí zpytovat svědomí, neboť jejich pozice v tabulce se po této ztrátě stala nestabilní.

SK Votice
Michal Budil - trenér: Do zápasu jsme vstoupili velice vydařeně. Po druhé brance jsme výsledek zvládli udržet až do konce, ale utkání z naší strany mohlo být ještě pohodovější, kdyby jsme využili námi vypracované šance. V domácím prostředí chceme být stoprocentní, přizpůsobili jsme tomu celou zimní přípravu. Pro záchranu chceme udělat všechno a s mladým týmem, který máme, se o to pokusíme. První výhra jara nic neznamená, ale pomůže.