--

FOTO/SESTŘIH: Plichta v Hodoníně

44. A. Dunda - 57. T. Hykel
9

Ve 20. Kole přivítal Hodonín na své půdě Frýdek Místek. Hosté se v na úvod jara výsledkově trápí, schází jim často jen kousek k vítězství, ale bohužel je vždy zradí finální fáze.

Chyba brankáře hostů

V deváté minutě se Hykel dostal do dobré příležitosti, střílel v pádu poměrně nebezpečně, ovšem jen do připravené náruče vyběhnuvšího Adamce. Na druhé straně střílel Jáger levačkou před hranicí vápna, jeho pokus tečoval jeden z protihráčů, míč se poté snesl do rukou Lasáka. Ve 27. minutě si Jáger vyskočil na centr a nebezpečně hlavičkoval, Lasák si připsal první zákrok utkání, avšak stál za to. Bravurním skokem míč vyrazil a udržel stav nerozhodný. V závěru první půle se Hodonín ujímá vedení, když se Lasák snažil vyběhnout a míč chytit, to se mu ale nepovedlo, balón mu zřejmě vyklouzl z rukou, v následné skrumáži dokázal Adam Dunda zamířit do horní části prázdné brány soupeře - 1:0.

Vyrovnání

V 56. minutě Lasák napřed kryl prudkou ránu soupeře, k dorážce se dostal Jáger, ale příliš dlouho si míč zpracovával a když už se mu konečně povedla střela, byla zblokována nad bránu obráncem. Hodonín byl velmi blízko druhému zásahu. Nedáš – dostaneš. Hosté vyrazili do otevřené obrany Hodonína, Tomáš Hykel si zpracoval přihrávku na střed a zcela sám před gólmanem překonal strážce hodonínské svatyně přesně mířenou střelou po zemi - 1:1. Glushach to zkusil pravačkou z dálky a pokus to nebyl vůbec špatný, mířit trochu níž a Lasák by měl rozhodně více práce, takto nechal brankář hostů balón pouze proletět nad břevnem. K hlavičce se sice dostal jeden z hráčů Frýdku, ovšem ta nebyla nijak nebezpečná a Adamec celkem snadno zasáhl. Hodonín se dostal do poměrně velkého tlaku, ale žádný z jeho střeleckých pokusů se neujal. Nejnebezpečnější byl zřejmě ten z kopačky Glushacha, který kdyby prošel, by zřejmě přinesl gól. V nastavení domácím zřejmě pořádně zatrnulo, Janjuš mohl v samém závěru zřejmě rozhodnout o třech bodech pro své barvy, ranou z levé strany síť rozvlnil, avšak pouze tu boční. Také druhé dějství přineslo jednu branku. Poté, co se domácím nepovedlo využít velkou příležitost přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu, který hosté vstřelili těsně před završením hodiny hry. Další možnosti obou mančaftů už zůstaly nevyužity a duel končí remízou, zřejmě spravedlivou.

MFK Frýdek-Místek
Trenér Robert Pištěk: „Bod musíme brát. Měli jsme výborný začátek, poté se hra vyrovnala a soupeř udeřil z rohu. Celý druhý poločas kluci kousali a šli za vyrovnáním. To se podařilo zásluhou Hykela. Za nasazení kluky chválím.“